BLUE

Splits

5.2km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Embrey DEE M55 38:07
2nd Paul Chavasse DEE M50 41:53
3rd Iain Bell DEE M50 43:08
4th Daniel Weaver DEE M18 43:41
5th Steve Wilson SELOC M40 44:11
6th Tom Wood ERYRI M18 45:36
7th Christopher Calow DEE M65 46:16
8th Paul Shannon DEE M55 51:04
9th Edward Halliwell DEE M40 52:42
10th Graham Nilsen DEE M55 53:35
11th Richard Griffin MDOC M45 53:49
12th Tom Disney DEE M21 54:09
13th Noel Schorah DEE M55 56:06
14th Catherine Hill DEE W50 64:13
15th= Ian Weaver DEE M50 72:47
15th= Sian Calow DEE W55 72:47
17th Reg Simpson DEE M65 74:17
18th Maggie Hateley DEE W50 77:52
m16 Jim Wood ERYRI M55 45:03
m15 Jon Hateley DEE M50 49:10
m16 Adrian Thiemicke DEE M50 55:32
w15 Edward Jones DEE M45 71:55

GREEN

Splits

4.4km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Hateley DEE W18 39:14
2nd John Kewley MDOC M50 40:31
3rd Nigel Beasant DEE M55 42:03
4th Nick Stafford DEE M45 43:49
5th Jim Edwards MDOC M45 44:29
6th Anthony Brockway DEE M55 45:48
7th Pete Owens DEE M55 47:53
8th Elizabeth Jackson DEE W50 49:31
9th Clive Giddis DEE M50 50:12
10th Malcolm Irvine DEE M60 50:18
11th Elizabeth Hughes DEE W21 50:27
12th Norman Hall DEE M65 51:25
13th Alan Whitehouse IND M45 52:17
14th Peter Ross MDOC M70 54:05
15th Andrew Payne DEE M65 54:51
16th Richard Hughes DEE M60 55:38
17th Barry Chambers DEE M65 55:47
18th Pat Moody DEE W60 57:38
19th Joe Sparkman IND M40 58:20
20th Graham Sutton DEE M60 59:30
21st John Sherwood DEE M70 59:55
22nd Louise Veasey DEE W40 62:29
23rd David Dann MDOC M60 63:06
24th James Smith DEE M70 63:51
25th Denis Murphy DEE M70 63:53
26th Andrew Nielsen IND M50 69:00
27th Joy Irvine DEE W55 69:47
28th Geoff Woolfenden DEE M60 72:47
29th David Hurrell IND M21 76:03
30th Bill Butcher NOR M65 80:02
31st Neil Laidlaw MDOC M55 80:17
32nd Anne Hurrell DEE W60 92:08
m6-7 m13-14 Bob Elmes DEE M70 68:04
m13 Clare Griffin MDOC W40 73:29
w2 Jean Payne DEE W60 82:29

LIGHT GREEN

Splits

3.6km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Bendrey IND M20 42:23
2nd David Whieldon IND M50 47:26
3rd John Evans DEE M75 48:48
4th Jillyan Dobby MDOC W65 49:06
5th Saskia Jones DEE W16 51:45
6th Tim Murphy DEE M60 51:46
7th Sam Williams DEE M16 51:58
8th Alan Mullock DEE M70 52:40
9th Brian Williams DEE M45 59:01
10th Jenny Beasant DEE W55 60:18
11th Bob Roach DEE M70 60:40
12th Hannah Irvine DEE W21 61:24
13th Pauline Ziman IND W50 62:53
14th Alan Barker IND M50 65:04
15th Maria Brockway DEE W55 71:33
16th Heather Hesketh IND W45 76:07
17th John Mills DEE M70 77:32
18th Juliette Butcher NOR W65 78:26
19th Carmel Burke IND W45 79:14
20th Vivienne Pitcher DEE W65 87:56
21st Ken Hastings MDOC M55 98:33
w10 Mike Wharton MDOC M40 53:24
m3 Dawn Willams DEE W45 56:43
m3-6 w10 Peter Edwards DEE M80 56:51
m12 Geoffrey Millan MDOC M70 60:49
m12 Sonia Chavasse DEE W55 63:51
m3-5 m8 m12 Elisabeth Shannon IND W50 78:50

ORANGE

Splits

3km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jake Williams DEE M14 27:13
2nd Pauly-D Jones DEE M50 29:46
3rd Leo Hodgkins IND M21 32:39
4th Hamish Morton IND M8 36:25
n/c Johnathan & Joshua Bendrey DEE M10 39:07
5th Jamie Barnes IND M10 42:09
6th Isla Barnes IND W12 43:20
7th Sue Booth IND W45 55:53

YELLOW

Splits

2.5km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joshua Bendrey DEE M10 15:04
2nd Tom Whieldon IND M10 15:29
3rd Johnathan Bendrey DEE M10 15:58
4th Emily Bowes IND W12 20:37
5th Joshua Ritzema IND M10 22:03
6th Madeleine Sparkman IND W10 22:43
7th Daniel Shanahan DEE M8 23:23
8th Alex Sparkman IND M8 23:39
9th Johannah Crowder IND W12 24:52
10th Miriam Crowder IND W10 25:25
11th Ryan Stafford IND M8 26:50
12th Jacob Shanahan DEE M10 27:30
13th George Crowder IND M12 27:50
14th Rueben Woods DEE M10 37:49
15th Ben Whieldon IND M10 43:40
16th Connor Ireland IND M12 59:36
rtd Katie Smith IND W12  
rtd Lewis Smith IND M10  
m4 Jack Whitehouse IND M12 31:01
m9 Jasmine Woods DEE W10 38:36