Leg Times for DEE Delamere East SEE - 18-May-2017

Blue: 48 to F1

Position Name Club Age Class Time
1st Connor Smith DEE M18 1:49
2nd Iain Embrey SROC M21 1:51
3rd John Embrey DEE M55 2:06
4th Paul Challender DEE M35 2:11
5th Paul Shannon DEE M55 2:12
6th Noel Schorah DEE M55 2:15
7th Andrew Smith MDOC M45 2:17
8th Jon Hateley DEE M50 2:18
9th Andrew Brown DEE M50 2:29
10th= Daniel Weaver DEE M18 2:31
10th= Paul Clifford MDOC M55 2:31
12th Gabor Monus DEE M21 2:34
13th Tom Disney DEE M21 2:37
14th David Wathey MDOC M50 2:38
15th Reg Simpson DEE M65 2:41
16th= Elizabeth Jackson DEE W50 2:45
16th= Jim Wood ERYRI M55 2:45
18th Tim Martland MDOC M50 2:49
19th Adrian Thiemicke DEE M50 2:54
20th Kevan Latham SELOC M60 3:02
21st Peter Smith IND M55 3:21
22nd Sian Calow DEE W55 3:23
23rd John Brammer DEE M55 3:25
24th Sarah Bayliss SPLOT W45 3:49
25th Martin Smith DEE M60 4:34

Green, Light Green and Orange: 72 to F1

Position Name Club Age Class Time
1st Emma Weaver DEE W14 0:20
2nd Saskia Jones DEE W16 0:22
3rd= Jake Williams DEE M14 0:25
3rd= Hannah Hateley DEE W18 0:25
3rd= Norman Hall DEE M65 0:25
3rd= Anne Hurrell DEE W60 0:25
7th= Jane Scott IND W50 0:26
7th= Pauly-D Jones DEE M50 0:26
7th= Graham Sutton DEE M60 0:26
7th= Andrew Malins DEE M45 0:26
7th= Alan Wheelhouse IND M45 0:26
12th= Steve Wilson SELOC M40 0:27
12th= David Whieldon IND M50 0:27
12th= Jonathan & Joshua Bendrey DEE M10 0:27
12th= Katie Wilson DEE W16 0:27
16th= Andy Campbell DEE M55 0:28
16th= Stephen Beresford MDOC M65 0:28
16th= Sara Campbell DEE W50 0:28
16th= Elizabeth Hughes DEE W21 0:28
16th= Jim Edwards MDOC M45 0:28
21st= Joe Sparkman   M40 0:29
21st= Barry Chambers DEE M65 0:29
21st= Malcolm Irvine DEE M60 0:29
21st= Edward Jones DEE M45 0:29
25th= Sam Williams DEE M16 0:30
25th= Steve Ingleby DEE M60 0:30
27th= John Collins DEE M50 0:31
27th= Mary Whelan DEE   0:31
27th= David Dann MDOC M60 0:31
30th Joy Irvine DEE W55 0:32
31st Brian Williams DEE M45 0:33
32nd= Hannah Irvine DEE W21 0:34
32nd= John Evans DEE M75 0:34
32nd= Isabel Hill DEE W16 0:34
32nd= Barry Searle IND M50 0:34
32nd= John Sherwood DEE M70 0:34
37th= H Hesketh IND W45 0:35
37th= Stephen Fellbaum MDOC M55 0:35
37th= Denis Murphy DEE M70 0:35
37th= Robert Verity DEE M75 0:35
37th= Peter Edwards DEE M80 0:35
37th= Catriona Fleming DEE W50 0:35
43rd Peter Ross MDOC M70 0:36
44th Dawn Williams DEE W45 0:37
45th David Hurrell IND M21 0:38
46th= Chris Browning DEE M55 0:39
46th= Isobel Jones DEE W20 0:39
46th= Peter Hills DEE M70 0:39
49th= John Broadhead WRE M60 0:40
49th= Neil Gascoyne IND M50 0:40
49th= Maria Brockway DEE W55 0:40
52nd John Padget DEE M70 0:41
53rd= Alan Mullock DEE M70 0:43
53rd= Pete Owens DEE M55 0:43
53rd= John Mills DEE M70 0:43
56th Carmel Burke IND W45 0:44
57th Colin Darlington ERYRI M60 0:47
58th Rick Hughes DEE M60 0:48
59th= Margaret Murphy DEE W70 0:49
59th= Chris Kemp DEE M60 0:49
61st= Pauline Ziman IND W50 0:51
61st= Jillyan Dobby MDOC W65 0:51
63rd Andrew Nielsen IND M50 0:53
64th Alan Barker IND M50 0:54
65th Anthony Brockway DEE M55 0:55
66th Arabella White   W21 0:58
67th Bob Elmes DEE M70 1:05
68th Catherine Hill DEE W50 1:10
69th= Simon Crocker DEE M55 1:12
69th= Jennifer Britton MDOC W65 1:12
71st Anne Darlington ERYRI W60 1:17
72nd John Martland MDOC   1:34
73rd Gary Hodgkins IND M55 2:14

Yellow: 54 to F1

Position Name Club Age Class Time
1st Joshua Bendrey DEE M10 0:15
2nd Aela Challender DEE W10 0:18
3rd= Jacob Shanahan DEE M10 0:20
3rd= George Crowder CHES M12 0:20
3rd= Jacob Tarbatt IND M12 0:20
6th Andrew Collins DEE M10 0:21
7th= Johnathan Bendrey DEE M10 0:22
7th= Johannah Crowder CHES W12 0:22
7th= Daniel Shanahan DEE M10 0:22
10th Miriam Crowder CHES W10 0:27
11th Nina McCoy IND W21 0:31
12th Jamie Collins DEE M7 0:34
13th Katie Smith IND W10 0:41
14th Louis Smith IND M8 0:47
15th Anna Monus DEE W21 0:57
16th Roger Green IND M80 0:58
17th Tom Whieldon IND M12 1:04
18th Jack Wheelhouse IND M12 1:46