Results for DEE Bryn Alyn SEE - 31-May-2017

...return to index

Course Results

Blue

Results

5.225km 300m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tom Wood ERYRI M18 38:58  
2nd Daniel Weaver DEE M18 45:29 +6:31
3rd Duncan Harris DEE M50 46:45 +7:47
4th Jon Hateley DEE M50 49:43 +10:45
5th Anya Crocker SOC W21 52:21 +13:23
6th Christopher Calow DEE M65 52:38 +13:40
7th Hannah Hateley DEE W18 54:44 +15:46
8th David Wathey MDOC M50 57:03 +18:05
9th Sara Campbell DEE W50 57:18 +18:20
10th Huw Lewis DEE M55 59:39 +20:41
11th Mike Smithard DEE M65 60:01 +21:03
12th Lawrence Eccles   M21 63:35 +24:37
13th Andrew Allen DEE M50 64:48 +25:50
14th Neil Gascoyne   M50 65:46 +26:48
15th Edward Barnard DEE M35 67:40 +28:42
16th Adrian Thiemicke DEE M50 70:47 +31:49
17th Maggie Hateley DEE W50 72:11 +33:13
18th Ruth Beresford   W21 81:16 +42:18
19th Edward Jones DEE M45 85:49 +46:51
20th Martin Smith DEE M60 89:23 +50:25
m18 Ian Weaver DEE M50 90:01  

Green

Results

4.275km 205m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Anna Harris DEE W14 44:33  
2nd Pauly-D Jones DEE M50 47:38 +3:05
3rd Elizabeth Jackson DEE W50 49:04 +4:31
4th Clive Giddis DEE M50 56:10 +11:37
5th Norman Hall DEE M65 56:16 +11:43
6th Ruth Harris DEE W45 56:27 +11:54
7th Nigel Beasant DEE M55 56:35 +12:02
8th Andy Campbell DEE M55 60:38 +16:05
9th Sarah Bayliss SPLOT W45 62:39 +18:06
10th Andrew Payne DEE M65 62:48 +18:15
11th David Hurrell   M21 65:04 +20:31
12th Simon Crocker DEE M55 66:00 +21:27
13th Graham Sutton DEE M60 66:37 +22:04
14th Denis Murphy DEE M70 66:38 +22:05
15th Peter Hills DEE M70 66:58 +22:25
16th Pat Moody DEE W60 71:47 +27:14
17th Barry Chambers   M65 75:03 +30:30
18th Anne Darlington ERYRI W60 76:16 +31:43
19th Andrew Baker DEE M45 76:31 +31:58
20th Andrew Nielsen IND M50 78:29 +33:56
21st Colin Darlington ERYRI M60 81:04 +36:31
22nd Chris Kemp DEE M60 82:20 +37:47
23rd Debbie John   W40 82:34 +38:01
24th Mo Archer IND W40 82:35 +38:02
25th Anne Hurrell DEE W60 84:11 +39:38
26th Adam Mackridge DEE M35 85:24 +40:51

Short Green

Results

3.15km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Saskia Jones DEE W16 39:43  
2nd Alan Mullock DEE M70 54:07 +14:24
3rd Stephen Beresford MDOC M65 57:52 +18:09
4th John Sherwood DEE M70 58:21 +18:38
5th Emma Giddis DEE W18 64:48 +25:05
6th John Evans DEE M75 66:21 +26:38
7th John Heppenstall IND M40 72:07 +32:24
8th Margaret Murphy DEE W70 74:07 +34:24
9th John Mills DEE M70 79:45 +40:02
10th Isobel Jones DEE W20 79:46 +40:03
11th Michael Richardson DEE M75 82:06 +42:23
12th Dave Alrow   M50 82:23 +42:40
13th Dawn Williams DEE W45 93:06 +53:23
14th Mark Brockway   M50 134:31 +94:48
rtd Terry Harper DEE M75    

Light Green

Results

3km 130m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sam Williams DEE M16 37:35  
2nd Carmel Burke   W45 58:20 +20:45
3rd Rhian Roberts IND W55 59:43 +22:08
4th Emma Weaver DEE W14 60:55 +23:20
m1 Jenny Beasant DEE W55 54:38  
m12 Clare Crocker DEE W55 58:14  
m1 m3-9 m12 Sheila Hills DEE W70 82:45  
m4-6 m9 m12 Elinor Jones DEE W16 88:19  
m5-12 Barry Barnes DEE M75 94:13  

Orange

Results

2.675km 135m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jake Williams IND M14 30:18  
2nd Randy Pepper   M45 43:57 +13:39
3rd Elizabeth Goodwin DEE W16 49:17 +18:59
4th Sarah Beswick W14   60:46 +30:28

Yellow

Results

2.15km 105m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Johnathan Bendry DEE M10 19:50  
2nd Jacob Shanahan DEE M10 33:30 +13:40
3rd Joshua Bendry DEE M10 38:33 +18:43
4th Eban Higginbottom   M10 42:54 +23:04
5th Tess Higginbottom IND W6 48:42 +28:52
m3-9 Roger Green IND M50 24:25  

Colour Standards

Course Time
Blue 60:01
Green 66:50
Short Green 74:07
Light Green 60:55
Orange 45:27
Yellow 38:33