Results for DEE Little Budworth SEE 2017 - 06-Jun-2017 - Provisional

Course Results

Blue

Results

4.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind Excl Excess
1st Lachlan Chavasse DEE M18 30:43    
2nd Connor Smith DEE M18 31:32 +0:49  
3rd Jon Hateley DEE M50 32:50 +2:07  
4th Hannah Hateley DEE W18 33:18 +2:35  
5th John Embrey DEE M55 34:18 +3:35  
6th Edward Halliwell DEE M40 34:22 +3:39  
7th Iain Bell DEE M50 35:31 +4:48  
8th Noel Schorah DEE M55 36:16 +5:33  
9th Paul Shannon DEE M55 37:29 +6:46  
10th Mike Smithard DEE M65 37:36 +6:53  
11th Clive Giddis DEE M50 38:08 +7:25  
12th Christopher Calow DEE M65 38:32 +7:49  
13th Simon Coppock   M55 38:38 +7:55  
14th John Brammer DEE M55 39:13 +8:30  
15th Sara Campbell DEE W50 39:44 +9:01  
16th Andy Campbell DEE M55 40:15 +9:32  
17th Vicky Thornton MDOC W55 40:26 +9:43  
18th Michael Hood SELOC M55 41:05 +10:22  
19th Sian Calow DEE W55 43:05 +12:22  
20th Elizabeth Jackson DEE W50 43:32 +12:49  
21st Catherine Hill DEE W50 44:41 +13:58  
22nd Adrian Thiemicke DEE M50 45:21 +14:38  
23rd Jim Wood ERYRI M55 50:03 +19:20  
24th Alison Fryer MDOC W21 54:10 +23:27  
25th Neil Gascoyne   M50 59:20 +28:37  
26th Maggie Hateley DEE W50 68:52 +38:09  
m6 Martin Smith DEE M60 57:04    
mF Duncan Harris DEE M50      

Green

Results

3.775km

Pos Name Club Age Class Time Behind Excl Excess
1st Pauly-D Jones DEE M50 29:01    
2nd Paul Smith MDOC M50 31:10 +2:09  
3rd Martin Green MDOC M60 31:16 +2:15  
4th Paul Clifford MDOC M55 31:59 +2:58  
5th Sam Williams DEE M16 32:22 +3:21  
6th Anna Harris DEE W14 33:19 +4:18  
7th Steve Ingleby DEE M60 33:39 +4:38  
8th Graham Sutton DEE M60 37:37 +8:36  
9th Elizabeth Hughes DEE W21 37:41 +8:40  
10th David Hurrell   M21 38:05 +9:04  
11th Pete Owens DEE M55 38:16 +9:15  
12th Norman Hall DEE M65 38:24 +9:23  
13th Barry Chambers   M65 38:44 +9:43  
14th Anthony Brockway DEE M55 39:20 +10:19  
15th Pat Moody DEE W60 41:45 +12:44  
16th John Sherwood DEE M70 42:28 +13:27  
17th Robert Verity DEE M75 42:48 +13:47  
18th Andrew Baker DEE M45 44:45 +15:44  
19th James Smith DEE M70 45:28 +16:27  
20th Jacqueline Embrey DEE W55 45:31 +16:30  
21st Denis Murphy DEE M70 47:49 +18:48  
22nd Ian Gilliver MDOC M65 49:25 +20:24  
23rd David Mawdsley MDOC M75 49:53 +20:52  
24th Rick Hughes DEE M60 50:46 +21:45  
25th John Padget DEE M70 51:28 +22:27  
26th Neil Laidlaw MDOC M55 51:30 +22:29  
27th Eifion Thomas DEE M65 52:07 +23:06  
28th Anne Hurrell DEE W60 58:05 +29:04  
29th Andrew Nielsen IND M50 59:55 +30:54  
30th Bob Elmes DEE M70 60:22 +31:21  
31st Stephen Beresford MDOC M65 65:28 +36:27  
32nd Margaret Murphy DEE W70 67:00 +37:59  
33rd Andrew Payne DEE M65 68:27 +39:26  
34th Jill Cochrane SROC W60 69:47 +40:46  

Lt Green

Results

3.1km

Pos Name Club Age Class Time Behind Excl Excess
1st Simon Fletcher MDOC M45 28:08   0:14
2nd Jake Willams DEE M14 29:16 +1:08  
3rd Tim Murphy DEE M60 31:47 +3:39  
4th Dawn Williams DEE W45 34:16 +6:08  
5th David Whieldon DEE M50 35:26 +7:18  
6th John Evans DEE M75 35:33 +7:25  
7th Katie Wilson DEE W16 37:11 +9:03  
8th Isobel Jones DEE W20 39:18 +11:10  
9th Peter Edwards DEE M80 40:08 +12:00  
10th Brian Williams DEE M45 40:31 +12:23  
11th Andrew Tarr DEE M75 40:35 +12:27  
12th Ronald Williams DEE M80 43:30 +15:22  
13th Alan Barker IND M50 43:49 +15:41  
14th Lorraine Jackson MDOC W50 44:09 +16:01  
15th John Mills DEE M70 45:59 +17:51  
16th Ed and Drew IND M21 48:32 +20:24  
17th Maria Brockway DEE W55 50:43 +22:35  
18th Carmel Burke IND W45 51:18 +23:10  
19th Pauline Ziman IND W50 53:46 +25:38  
20th Elinor Jones DEE W16 63:04 +34:56  
21st Ken Hastings MDOC M55 64:16 +36:08  
m7-8 Yvonne Longer IND W60 55:58    
m10 m12-17 Terry Harper DEE M75 60:24    
m13 Katie Haynes CDLH W16 65:27    
m13 Will Lord / Sam Heyworth CDLH M16 65:28    

Orange

Results

2.5km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Elizabeth Goodwin DEE W16 26:42  
2nd Rich Johnston IND M50 29:32 +2:50
3rd Rachel Shanahan DEE W35 37:29 +10:47
4th Pauline Smithard DEE W60 39:08 +12:26
5th Ross Crook IND M60 45:57 +19:15
6th Freddie Wallace & Cameron Young CDLH M16 51:09 +24:27
m6-13 Randy Pepper IND M45 22:14  

Yellow

Results

2.15km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tom Whieldon DEE M12 12:19  
2nd Andrew Collins DEE M10 14:27 +2:08
3rd George Crowder CHES M12 15:01 +2:42
4th Daniel Shanahan DEE M10 15:49 +3:30
5th Jacob Shanahan DEE M10 19:05 +6:46
6th Miriam Crowder CHES W10 19:49 +7:30
7th Johannah Crowder CHES W12 19:53 +7:34
8th Jamie Collins DEE M7 22:16 +9:57
9th Scarlett Whittall 1ST KELSALL W10 24:50 +12:31
10th Amelia Oldroyd 1ST KELSALL W7 24:51 +12:32
11th Hannah Webster 1ST KELSALL W10 24:53 +12:34
12th Neve Horne 1ST KELSALL W7 25:33 +13:14
13th Ava Parr Wardle 1ST KELSALL W9 25:38 +13:19
14th Sasha Town 1ST KELSALL W8 25:41 +13:22
15th Helen Tenner 1ST KELSALL W10 27:33 +15:14
16th= Eleanor Cripps 1ST KELSALL W9 27:37 +15:18
16th= Evie Clarke 1ST KELSALL W9 27:37 +15:18
18th Isla Entwistle 1ST KELSALL W8 41:52 +29:33
19th Maddie Godchild 1ST KELSALL W8 41:55 +29:36
w5 m7 Hannah Dilworth IST KELSALL W9 57:05  
w5 m7 Mia Horne 1ST KELSALL W9 57:13  
w5 Morgan Riley 1ST KELSALL W9 57:23  
w5 Holly Bosworth 1ST KELSALL W9 59:09  
w5 Isabelle Grover 1ST KELSALL W9 59:16  
w5 Isabella Jenks 1ST KELSALL W9 59:19  

Colour Standards

Course Time
Blue 46:05
Green 43:32
Lt Green 43:49
Orange 40:03
Yellow 25:38