Blue

Splits

2.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st John Embrey DEE M55 13:16
2nd Daniel Weaver DEE M18 13:30
3rd Tom Wood ERYRI M18 13:31
4th Duncan Harris DEE M50 14:28
5th Jim Wood ERYRI M55 15:30
6th Anna Harris DEE W14 16:19
7th Graham Nilsen DEE M55 16:31
8th David Wathey MDOC M50 16:48
9th Noel Schorah DEE M55 17:00
10th Adrian Thiemicke DEE M50 18:01
11th Mike Smithard DEE M65 18:23
12th Clive Giddis DEE M50 19:12
13th Edward Jones DEE M45 19:37
14th Anna Nilsen DEE W55 20:43
15th Sarah Bayliss SPLOT W45 20:57
16th Elizabeth Hughes DEE W21 21:32
17th David Hurrell DEE M21 22:59
18th Richard Hughes DEE M60 23:31
19th Andrew Payne DEE M65 24:59
20th Reg Simpson DEE M65 26:24
21st Sian Calow DEE W55 29:37

Green

Splits

2.3km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Pete Owens DEE M55 16:23 2:27
2nd John Padget DEE M70 18:25 1:36
3rd Geoff Woolfenden DEE M60 19:30 1:19
4th Stephen Round SELOC M65 19:35 2:01
5th James Smith DEE M70 20:13 1:14
6th Jacqueline Embrey DEE W55 20:29 1:15
7th Louise Veasey DEE W40 21:19 1:27
8th Andrew Mitchell   M45 21:40 1:01
9th Jean Payne DEE W60 22:20 1:10
10th Neil Laidlaw MDOC M55 25:29 1:15
11th Barry Searle IND M50 28:11 0:40
12th Anne Hurrell DEE W60 29:07 2:44
m10 Christopher Calow DEE M65 13:05 1:19

Lt Green

Splits

2.0km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Williams DEE M16 13:47
2nd Katie Wilson DEE W16 17:57
3rd Alan Mullock DEE M70 18:56
4th Tim Murphy DEE M60 19:13
5th Dawn Williams DEE W45 20:11
6th John Evans DEE M75 21:35
7th Chris Murphy DEE W60 22:03
8th Dominic Wathey MDOC M12 26:33
9th Catriona Fleming DEE W50 27:15
10th Vivienne Pitcher DEE W65 30:19
11th John Mills DEE M70 30:33
12th Peter Edwards DEE M80 32:18
13th Ken Hastings MDOC M55 39:04
m1-2 m4 Neil Gibbons WIRRAL AC M60 26:18

Orange

Splits

1.8km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Lewis Grue DEE M14 12:10 0:47
2nd Johnathan Bendrey DEE M10 12:27 1:28
3rd Rachel Shanahan DEE W35 20:26 1:04
4th Laura Carroll IND W50 32:52 1:11

Yellow

Splits

1.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Dylan Grue IND M10 8:47
2nd Joshua Bendrey DEE M10 9:20
3rd Andrew Collins DEE M10 10:36
4th Matthew McCreadie DEE M12 16:09
5th Rebecca McCreadie IND W40 17:15
6th Jamie Collins DEE M7 19:55
7th Daniel Shanahan DEE M7 20:00
8th Lewis Grue DEE M14 22:12
9th Kate Jones IND W16 30:50
10th Ava Middleman IND W6 41:51
11th Ryan Middleman IND M4 41:59