Position Name Club Age Class Time
1st Charlie Rennie LEI M14 0:26
2nd= Lawrence Eccles IND M21 0:27
2nd= Duncan Harris DEE M50 0:27
2nd= Tereza Maria Rush BOK W35 0:27
2nd= Jamie Rennie LEI M45 0:27
6th Mark Burley MDOC M21 0:28
7th= Edward Halliwell DEE M40 0:29
7th= James Errington HH M20 0:29
7th= Emma Weaver DEE W14 0:29
7th= Simon Brook EBOR M60 0:29
7th= Paul Taylor TVOC M40 0:29
7th= Martin Ward SYO M50 0:29
13th= Dave Chaffey DVO M50 0:30
13th= Martin Pigott POTOC M40 0:30
13th= David Hunt BOK M55 0:30
13th= Kevin Francis EBOR M35 0:30
13th= Leon Foster AIRE M21 0:30
13th= John Embrey DEE M55 0:30
13th= Paul Shannon DEE M55 0:30
13th= David Wathey MDOC M50 0:30
21st= Adrian Pickles WRE M60 0:31
21st= Jake O'Donnell DVO M12 0:31
21st= Paul Chavasse DEE M50 0:31
21st= Vicky Bailey EBOR W21 0:31
25th= Norman Hall DEE M65 0:32
25th= Malcolm Irvine DEE M60 0:32
25th= Anya Crocker SOC W21 0:32
25th= Simon Filmore LOC M60 0:32
25th= Graham Capper LOC M55 0:32
25th= Catherine Hill DEE W50 0:32
25th= Thomas Cochrane NGOC M21 0:32
25th= Ian Teasdale WCOC M55 0:32
25th= Daniel Weaver DEE M18 0:32
25th= Iain Bell DEE M50 0:32
25th= Saskia Jones DEE W16 0:32
25th= Hannah Hateley DEE W18 0:32
25th= James Crawford GO M60 0:32
25th= Alex Bell IND M14 0:32
25th= Jane Anthony SROC W60 0:32
40th= Nathan Taylor TVOC M10 0:33
40th= David Dunn RSOC M35 0:33
40th= Evelyn Elmes DEE W20 0:33
40th= Chris Kirkham MDOC M70 0:33
40th= Mike Greenwood GRAMP M55 0:33
40th= Peter Errington HH M18 0:33
40th= Brian Ward HALO M55 0:33
40th= Joel Taylor TVOC M12 0:33
40th= Anna Harris DEE W14 0:33
49th= Jill Blount SO W55 0:34
49th= David Pal WRE M50 0:34
49th= Andy Ellis PFO M55 0:34
49th= Mike Smithard DEE M65 0:34
49th= Paul Van Dam HALO M50 0:34
49th= Richard Payne EPOC M65 0:34
49th= Matthew McCreadie DEE M12 0:34
56th= Jonathan Howell WCH M65 0:35
56th= Dominic Wathey MDOC M12 0:35
56th= Daisy Rennie LEI W12 0:35
56th= Richard Hill DEE M50 0:35
56th= Bob Dredge WCH M65 0:35
56th= Ella May Rush BOK W12 0:35
56th= Don McKerrow SLOW M65 0:35
56th= Lindsey Knox RR W55 0:35
56th= Paul Watson MDOC M40 0:35
56th= Nick Howlett LOC M50 0:35
56th= Simon Errington HH M50 0:35
56th= Andis Ozols DVO M35 0:35
56th= Jon Hateley DEE M50 0:35
56th= Callum Crocker DEE M21 0:35
70th= River Edis-Smith MDOC M18 0:36
70th= Adrian Thiemicke DEE M50 0:36
70th= Richard Spendlove EPOC M70 0:36
70th= Ben O'Donnell DVO M14 0:36
70th= Steve Ingleby DEE M60 0:36
70th= Wilfrid Teasdale WCOC M12 0:36
70th= John Britton MDOC M65 0:36
77th= Nicholas Lightfoot SYO M55 0:37
77th= Thomas Lewis WRE M21 0:37
77th= Peter Ross MDOC M70 0:37
77th= Mike Godfree DVO M65 0:37
81st= Julia Preston WCH W35 0:38
81st= Clive Richardson WRE M50 0:38
81st= Tony Callow WRE M50 0:38
81st= Liz Godfree DVO W65 0:38
81st= Emma Hillen W10 0:38
81st= John Pullin LOC M65 0:38
81st= Elaine Sutton DEE W50 0:38
81st= Pauly-D Jones DEE M50 0:38
81st= Sal Chaffey DVO W50 0:38
90th= Nigel Beasant DEE M55 0:39
90th= William Ellis PFO M12 0:39
90th= Rob Moody POTOC M21 0:39
90th= Maggie Hateley DEE W50 0:39
90th= Janet Taylor MDOC W65 0:39
90th= Cecilia Fenerty MDOC W50 0:39
90th= Tony Udris SYO M45 0:39
90th= Doug Dickinson DVO M70 0:39
98th= Helen Ellis PFO W45 0:40
98th= Alison Fryer MDOC W21 0:40
98th= Gillian Rowan-Wilde PFO W70 0:40
98th= Barry Chambers DEE M65 0:40
98th= Chris Burden AIRE M65 0:40
98th= Ruth Harris DEE W45 0:40
98th= Nick Campbell DEE M60 0:40
98th= Patrick Smyth NATO M60 0:40
98th= Bryn Gibbs IND M10 0:40
98th= Jon Wheatcroft TVOC M65 0:40
108th= Stephen Kimberley DVO M55 0:41
108th= Allan Williams WCH M45 0:41
108th= John Evans DEE M75 0:41
108th= Chris Rostron MDOC M70 0:41
108th= Katie Lewis WRE W21 0:41
108th= Kenneth Hutson HALO M65 0:41
108th= Gerry Symes AIRE M65 0:41
115th= Louise Dunn LOC W55 0:42
115th= Judith Goodair EPOC W75 0:42
115th= Fred Miller NATO M65 0:42
115th= Paul Ferguson SROC M65 0:42
115th= Trevor Roberts MDOC M70 0:42
115th= Heather Smithard KFO W65 0:42
115th= Steve Brockbank DFOK M65 0:42
115th= Helen Errington HH W55 0:42
115th= Paul Prudhoe Central Coast M60 0:42
124th= Henry Teasdale WCOC M14 0:43
124th= Stephen Richards SELOC M60 0:43
124th= Patricia Davies NATO W60 0:43
124th= Miriam Rosen SROC W65 0:43
124th= Peter Yoxall POTOC M70 0:43
129th= Justin Bell IND M12 0:44
129th= Sharron Richardson WRE W45 0:44
129th= Peter Edwards DEE M80 0:44
129th= Carol Dredge WCH W60 0:44
129th= John Brammer DEE M55 0:44
129th= Steven Michael Rush BOK M45 0:44
129th= Guy Goodair EPOC M80 0:44
129th= John Broadhead WRE M60 0:44
129th= Jane Campbell DEE W60 0:44
138th= Caroline Brammer DEE W50 0:45
138th= John Padget DEE M70 0:45
138th= Susan Birtwistle CLARO W60 0:45
138th= Catherine Wetherfield WCOC W50 0:45
138th= Julia Allinson WRE W40 0:45
138th= Les Smithard KFO M65 0:45
138th= Stephen Round SELOC M65 0:45
145th= Richard Hughes DEE M60 0:46
145th= Brian Davies NATO M65 0:46
145th= Ian Gilliver MDOC M65 0:46
145th= Grace Allinson WRE W10 0:46
145th= Jillyan Dobby MDOC W65 0:46
145th= Robert Verity DEE M75 0:46
151st= Simon Crocker DEE M55 0:47
151st= Harriet Allinson WRE W10 0:47
151st= Adam Leaf HH M55 0:47
151st= Mike Hampton OD M70 0:47
155th= Kevan Latham SELOC M60 0:48
155th= Keith Sykes EPOC M70 0:48
157th Charlotte Willis AIRE W21 0:49
158th= Amanda Ward HALO W50 0:50
158th= Arabella Woodrow W60 0:50
158th= Helen Rennie LEI W40 0:50
158th= Julie Laverock MDOC W45 0:50
162nd Jennifer Beasant DEE W55 0:51
163rd= Rebecca McCreadie IND W40 0:52
163rd= Anne Kimberley DVO W55 0:52
165th= Elizabeth Hamer-Davies MDOC W50 0:53
165th= Richard Lewis WRE M65 0:53
165th= Lesley Ward SYO W45 0:53
168th= Jean Rostron POTOC W75 0:54
168th= Rachel Shanahan DEE W35 0:54
170th= Iain Smith IND M50 0:55
170th= George Rennie LEI M10 0:55
170th= Grahame Crawshaw MDOC M65 0:55
173rd Freddie Roberts M12 0:57
174th Sion Roberts IND M40 0:59
175th Jackie Page EPOC W65 1:00
176th Karen Quickfall SROC W50 1:01
177th= Jane Payne EPOC W65 1:02
177th= Patrick Pay WRE M75 1:02
177th= Richard Gibbs MDOC M65 1:02
180th Alan Mullock DEE M70 1:03
181st Bob Elmes DEE M70 1:08
182nd= David Rosen SROC M60 1:12
182nd= Judith Filmore LOC W55 1:12
184th Steve Blount SO M55 1:15
185th Alison Doyle MDOC W65 1:16
186th Jean Lochhead EPOC W70 1:23
187th Glenys Ferguson SROC W65 1:31
188th Fiona Barry IND W60 1:33
189th Margaret Buckley LOC W70 1:37
190th Pat Moody DEE W60 1:46
191st Eleanor Ellis PFO W14 1:58
192nd Irene Crawshaw MDOC W70 2:27
193rd Jacqueline Stevens WRE W60 3:33
194th David Rose BOF M65 3:48
195th Janet Tracey IND W55 4:08