Position Name School Age Class Time
1st= Ewan Kerry IND M20 0:19
1st= Duncan Harris DEE M50 0:19
3rd Robert Normanton DEE M21 0:21
4th= Tim Wheeler FALL B10 0:22
4th= Connor Smith DEE M18 0:22
4th= Alex Bell UPCH B10 0:22
7th= Aadi Whitlock FALL B7 0:23
7th= Connor Smith DEE M18 0:23
7th= Daniel Weaver DEE B13 0:23
10th= Tom Whieldon UPCH B7 0:24
10th= Ryan Whittaker FALL B13 0:24
10th= Harry Buxton FALL B11 0:24
10th= Oliver Smyth FALL B10 0:24
14th= Saskia Jones DEE G12 0:25
14th= Ben Huinga Leonard CDLH B9 0:25
14th= Arthur Beare MT B11 0:25
17th= Harry Brown FALL B12 0:26
17th= Luca Crolla CDLH B8 0:26
17th= Elizabeth Goodwin DEE G11 0:26
17th= Andrew Collins NEWT B6 0:26
17th= Adrian Thiemicke DEE M50 0:26
17th= Ben Marshall BRID B11 0:26
17th= Jonathan Bendrey DEE M10 0:26
17th= Justin Bell UPCH B7 0:26
25th= James Ketel FALL B10 0:27
25th= William Chandler FALL B7 0:27
25th= Tom Whieldon UPCH B7 0:27
25th= Joshua Stapleton CDLH B11 0:27
29th= Joshua Bendrey DEE M10 0:28
29th= Jennie Tayefi DEE W35 0:28
29th= Stuart Williams BRID B11 0:28
29th= Tom Ledger BRID B11 0:28
29th= Faye Williams IND W10 0:28
29th= Paul Shannon DEE M55 0:28
29th= John Allan CDLH B8 0:28
29th= John Embrey DEE M55 0:28
29th= Sam Williams BRID B11 0:28
29th= Grace Daye CDLH G11 0:28
29th= Jos Barfoot CDLH B10 0:28
29th= Jon Hateley DEE M50 0:28
41st= Steve Ingleby DEE M60 0:29
41st= Caleb Riley FALL B7 0:29
41st= Connor Ireland UPCH B7 0:29
41st= James Paulson FALL B11 0:29
41st= Euan Tarpey MT B11 0:29
41st= Alfie Wadbrook-McLay BRID B8 0:29
47th= Cahan O'Driscoll BIRK B11 0:30
47th= Ben Cutler MKT B5 0:30
47th= Lucy McDonald CDLH G11 0:30
47th= Annima Miller IND W21 0:30
51st= Norman Hall DEE M65 0:31
51st= Geoff Woolfenden DEE M60 0:31
51st= George Crowder CHES B7 0:31
51st= Joseph Risley BRID B11 0:31
51st= Simon Lawrence BIRK B10 0:31
51st= Jack Wheelhouse BRID B8 0:31
51st= Ben Whieldon MKT B5 0:31
51st= Ellie Pilkington FALL G11 0:31
51st= Tom Disney DEE M21 0:31
60th= Ben Middleton CDLH B8 0:32
60th= Toby Gwyther MKT B5 0:32
60th= Pauly-D Jones DEE M50 0:32
60th= Jacob Shanahan DEE B6 0:32
60th= Maddie Bunn SBS G8 0:32
60th= Bethan Jordan FALL G10 0:32
60th= Kate Ingleby DEE W60 0:32
60th= Harry Staines MT B6 0:32
60th= Edward Riley MKT B5 0:32
60th= Ed Dawe MT B9 0:32
70th= Isla Barnes & Elena Marquez DEE W12 0:33
70th= Freddie Kingsland SBS B7 0:33
70th= Harry Kerr MT B12 0:33
70th= Freddie Clitheroe FALL B12 0:33
70th= Rebecca Wells BRID G11 0:33
70th= Adam Cousins MT B7 0:33
76th= Edward Riley MKT B5 0:34
76th= Jake Williams BRID B9 0:34
76th= Megan Francis FALL G11 0:34
76th= Lauren Evans MKT G5 0:34
76th= Rowan Borrow CDLH B9 0:34
76th= Isla Barnes BIRK G7 0:34
76th= Simon Fletcher MDOC M45 0:34
76th= Alain Kyd IND M45 0:34
76th= Toby Gwyther MKT B5 0:34
85th= Libby Hudson MKT G6 0:35
85th= William Simmons MKT B5 0:35
85th= Ben Cutler MKT B5 0:35
85th= Lawrence Simon IND M10 0:35
85th= Alexander Pegg FALL B10 0:35
90th= Joseph Bigley MT B6 0:36
90th= Scott Martin BRID B11 0:36
90th= Johannah Crowder CHES G9 0:36
90th= Monty Robson MKT B6 0:36
90th= Jack Cutler MKT B2 0:36
95th= Libby Hudson MKT G6 0:37
95th= Jane Campbell DEE W60 0:37
95th= Ian Weaver DEE M50 0:37
95th= Oliver Bigley MT B9 0:37
95th= Harvey Webster IND M12 0:37
95th= Jacqueline Embrey DEE W55 0:37
95th= William Simmons MKT B5 0:37
95th= Anne Hurrell DEE W60 0:37
103rd= Elizabeth Jackson DEE W50 0:38
103rd= Milly Collins FALL G9 0:38
103rd= Graham Nilsen DEE M55 0:38
103rd= Ethan Bell MKT B6 0:38
103rd= Jack Cutler MKT B2 0:38
103rd= Alex D'Arcy MT B8 0:38
103rd= Agatha Simmons MKT G2 0:38
103rd= James Smith DEE M70 0:38
111th= Samuel Flores Sorensen MKT B4 0:39
111th= Buckley Loftus MT B8 0:39
111th= Jacob Tarbatt BRID B8 0:39
111th= Emile Stone-Bourgeois CDLH B9 0:39
111th= Ailsa Hay FALL G11 0:39
111th= Abby Wheeler FALL G12 0:39
111th= Florence Beare IND W10 0:39
118th= Adam Rogers BLH B9 0:40
118th= Jorge and Jorze Marquez IND M10 0:40
118th= Isabelle Barton FALL G7 0:40
118th= Barry Chambers DEE M65 0:40
118th= Frankie Webster IND W12 0:40
118th= Andrew Payne DEE M65 0:40
118th= Thomas, Wright FALL B7 0:40
118th= Aden Husseyn BIRK B10 0:40
118th= Ayush Gopaul BRID B11 0:40
127th= Emma Kyd FALL G7 0:41
127th= Matthew Ledger BRID B8 0:41
127th= Lydia Williams SBS G7 0:41
127th= Davina Jordan IND W40 0:41
127th= Stephen Smith IND M50 0:41
127th= Sarah Bayliss SPLOT W45 0:41
127th= Keely McNulty FALL G11 0:41
134th= Kitty Jones DEE W21 0:42
134th= John Evans DEE M75 0:42
134th= Elliot Casey BIRK B13 0:42
134th= Peter Yoxall POTOC M70 0:42
134th= Tom Gwyther UPCH B7 0:42
139th= Rachel Shanahan DEE W35 0:43
139th= Ruth Harris DEE W45 0:43
139th= Nicola Jones DEE W10 0:43
139th= Jacob Millar MT B8 0:43
143rd= Helen Marshall BLH G9 0:44
143rd= William Malins MT B6 0:44
143rd= Jim Wood ERYRI M55 0:44
143rd= Henry Baylis FALL B9 0:44
143rd= Barry Walton IND M65 0:44
148th= Lauren Evans IND W10 0:45
148th= Agatha Simmons IND G2 0:45
150th= Ella Smith IND W8 0:46
150th= Kaiden Greenway IND M10 0:46
150th= James Lancaster MKT B4 0:46
150th= Mike Hampton OD M70 0:46
154th= Matthew McCreadie CRAN M12 0:47
154th= Robin Glover DEE B5 0:47
156th= Brian Williams DEE M45 0:48
156th= Dawn Williams DEE W45 0:48
156th= Hugh Bonner MT B7 0:48
156th= Alan Mullock DEE M70 0:48
160th Callum Mentha MT B7 0:49
161st= Heather Hall DEE W10 0:51
161st= William Cunliffe MT B6 0:51
163rd= Jean Rostron POTOC W75 0:52
163rd= William Matthews SBS B8 0:52
163rd= Henry Poole MT B6 0:52
163rd= Hemanth Bheemireddy MT B8 0:52
167th= Alwin Reji SBS B8 0:54
167th= Rebecca McCreadie DEE W40 0:54
169th= Nia Townsend SBS G7 0:56
169th= Jean Payne DEE W60 0:56
171st Alyssa Kouyate CDLH G8 0:58
172nd Rebecca Marshall IND G5 1:11
173rd James Randall MT B6 1:17
174th Thomas Pearson MT B6 1:48
175th Ruby Burnham FALL G9 1:52
176th Phoebe Buxton FALL G9 1:53
177th Rebecca Lambe FALL G9 1:58
178th Miriam Crowder CHES G5 4:36