Results for Bryn Alyn - 08-Apr-2018

...return to index

Course Results

Blue

Results

6.65km 325m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tom Wood ERYRI M18 51:45  
2nd Lachlan Chavasse DEE M20 52:49 +1:04
3rd Daniel Weaver DEE M18 52:53 +1:08
4th John Embrey DEE M60 58:25 +6:40
5th Jon Hateley DEE M55 60:00 +8:15
6th Ian Hopkins WRE M50 61:56 +10:11
7th Paul Chavasse DEE M50 63:11 +11:26
8th Hannah Hateley DEE W18 63:54 +12:09
9th Christopher Calow DEE M65 64:29 +12:44
10th Edward Halliwell DEE M45 65:28 +13:43
11th Edward Barnard DEE M35 66:57 +15:12
12th John Brammer DEE M55 70:37 +18:52
13th Huw Lewis DEE M55 70:53 +19:08
14th Sarah Bayliss SPLOT W50 71:18 +19:33
15th Ian Gamlen COBOC M50 71:44 +19:59
16th Mike Goldthorpe SOC M60 72:05 +20:20
17th Reg Simpson DEE M65 72:22 +20:37
18th Mike Smithard DEE M65 72:54 +21:09
19th Tim Palmer DEE M50 73:41 +21:56
20th Dave Broatch ERYRI M55 74:53 +23:08
Blue standard time 77:38
21st Stephen Fellbaum MDOC M55 84:29 +32:44
22nd Kath Broatch ERYRI W50 85:56 +34:11
23rd Edward Jones DEE M45 95:26 +43:41

Green

Results

4.95km 220m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Clive Richardson WRE M50 43:12  
2nd Jim Wood ERYRI M55 54:44 +11:32
3rd Sara Campbell DEE W50 56:21 +13:09
4th Norman Hall DEE M70 60:39 +17:27
5th Jake O'Donnell DVO M12 60:50 +17:38
6th Saskia Jones DEE W18 64:08 +20:56
7th John Broadhead WRE M60 64:25 +21:13
8th Sharron Richardson WRE W45 65:58 +22:46
9th Graham Sutton DEE M60 66:53 +23:41
10th Chris O'Donnell DVO M50 66:59 +23:47
11th Maggie Hateley DEE W55 69:10 +25:58
12th Simon Crocker DEE M55 70:06 +26:54
13th Kitty Jones   W21 70:36 +27:24
Green standard time 70:36
14th William Dehany CLOK M65 72:24 +29:12
15th Barry Chambers DEE M65 76:38 +33:26
16th Kath Speak MDOC W55 78:34 +35:22
17th Chris Browning DEE M55 79:00 +35:48
18th James Smith DEE M70 81:15 +38:03
19th Barry McGowan HOC M70 82:40 +39:28
20th Rebecca McCreadie DEE W40 86:58 +43:46
21st Jean Payne DEE W65 93:22 +50:10
22nd Louise Veasey DEE W45 93:35 +50:23
23rd Chris Kemp DEE M60 95:03 +51:51
m8-17 Ian Weaver DEE M50 58:58  
m8-14 m16-17 Michael Round DEE M65 61:02  
rtd Aela Challender DEE W12    

Short Green

Results

3.225km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Andy Campbell DEE M55 38:44  
2nd David Mawdsley MDOC M75 53:21 +14:37
3rd Steve Toogood BUCKLEY RUNNERS M55 54:07 +15:23
4th Adam Mackridge DEE M35 54:43 +15:59
5th Alan Mullock DEE M70 55:18 +16:34
6th Ronald Williams DEE M80 56:23 +17:39
7th Malcolm McIvor DEE M75 58:59 +20:15
8th Rhian Roberts IND W55 60:15 +21:31
Short Green standard time 60:15
9th Barbara Majumdar DEE W70 61:09 +22:25
10th Vivienne Pitcher DEE W65 65:56 +27:12
11th Julie Brook MDOC W70 89:21 +50:37
12th Isobel Jones DEE W20 93:06 +54:22
13th Janet Knight DEE W50 98:39 +59:55
m7-10 Peter Edwards DEE M80 94:22  
rtd Bob Elmes DEE M70    
mF Clare Crocker DEE W55    

Light Green

Results

2.825km 115m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Bell DEE M16 49:37  
2nd Adam McCreadie IND M40 60:35 +10:58
3rd Catriona Fleming DEE W50 61:12 +11:35
Light Green standard time 74:26
m5-10 Yvonne Longer IND W60 82:48  

Orange

Results

2.775km 135m

Pos Name Club Age Class Time Behind
n/c Alox Bell DEE M16 27:39  
1st Jenny Palmer DEE W45 42:04  
2nd Fiona Banes DEE W45 50:00 +7:56
3rd Martin Bell DEE M50 51:31 +9:27
4th Joy Irvine DEE W60 53:05 +11:01
5th Nicola Baird IND W45 53:36 +11:32
6th Matthew McCreadie DEE M12 58:48 +16:44
Orange standard time 63:06

Yellow

Results

1.9km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Justin Bell DEE M12 22:10  
2nd Ffion Gush IND W7 30:59 +8:49
3rd Sian Baird IND W12 34:34 +12:24
4th Emilly McCreadie & Millie Glancey IND W12 43:33 +21:23
Yellow standard time 43:33
5th Heather Hall DEE W10 53:42 +31:32
6th Robin Glover DEE M10 53:50 +31:40
7th Heather Glover DEE W50 54:27 +32:17