Results for Eaton Park SEE - 09-May-2018

...return to index

Course Results

Blue

Results

5.725km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tom Wood ERYRI M18 37:58  
2nd Jon Hateley DEE M55 39:10 +1:12
3rd Duncan Harris DEE M50 39:28 +1:30
4th John Embrey DEE M60 40:43 +2:45
5th Daniel Weaver DEE M18 41:27 +3:29
6th Edward Halliwell DEE M45 45:07 +7:09
7th Anna Harris DEE W16 45:45 +7:47
8th Paul Chavasse DEE M50 47:58 +10:00
9th Noel Schorah DEE M55 48:32 +10:34
10th Tom Disney DEE M21 48:47 +10:49
11th Hannah Hateley DEE W18 48:51 +10:53
12th Iain Bell DEE M55 49:22 +11:24
13th Jim Wood ERYRI M55 50:35 +12:37
14th Helen Chiswell DVO W40 56:15 +18:17
15th Simon Coppock DEE M55 56:18 +18:20
Blue standard time 56:57
16th Paul Shannon DEE M60 59:15 +21:17
17th Graham Nilsen DEE M60 60:55 +22:57
18th Catherine Hill DEE W50 63:15 +25:17
19th Maggie Hateley DEE W55 64:15 +26:17
20th Isabel Hill DEE W18 65:51 +27:53
21st John Mercer DEE M50 66:54 +28:56
w4 David Wathey MDOC M50 54:25  

Green

Results

4.6km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Daniel Font IND M21 34:38  
2nd Pauly-D Jones DEE M50 39:09 +4:31
3rd Martin Green MDOC M60 39:12 +4:34
4th Martin Booth IND M50 44:36 +9:58
5th Anthony Brockway DEE M55 45:57 +11:19
6th Graham Sutton DEE M60 46:24 +11:46
7th Saskia Jones DEE W18 48:57 +14:19
8th Emma Weaver DEE W16 50:04 +15:26
9th Kitty Jones DEE W21 50:40 +16:02
10th Barry Chambers DEE M65 53:29 +18:51
11th Jacqueline Embrey DEE W60 53:39 +19:01
12th David Knapp IND M21 54:03 +19:25
13th Pat Moody DEE W60 54:31 +19:53
Green standard time 54:31
14th Adrian Thiemicke DEE M50 54:51 +20:13
15th James Smith DEE M70 55:44 +21:06
16th Andrew Neilson IND M50 57:09 +22:31
17th Geoff Woolfenden DEE M65 57:27 +22:49
18th Ruth Harris DEE W45 58:14 +23:36
19th Michael Round DEE M65 59:13 +24:35
20th Alan Barker MDOC M50 59:51 +25:13
21st Peter Hills DEE M70 60:40 +26:02
22nd Louise Veasey DEE W45 63:24 +28:46
23rd Ian Weaver DEE M50 64:10 +29:32
24th Anne Hurrell DEE W65 92:16 +57:38
25th Neil Laidlaw MDOC M55 94:25 +59:47

Light Green

Results

3.725km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st John Kewley MDOC M55 29:28  
2nd Tim Murphy DEE M60 42:29 +13:01
3rd Alex Bell DEE M16 42:33 +13:05
4th Patrick Hayle Mark Brockway IND M50 43:35 +14:07
5th John Evans DEE M80 45:11 +15:43
6th Sue Booth IND W45 67:31 +38:03
Light Green standard time 67:31
7th Margaret Murphy DEE W70 70:41 +41:13
8th Maria Brockway DEE W55 77:29 +48:01
m1 Carmel Burke IND W50 56:39  
m1-12 Sheila Hills DEE W70 76:11  
m4 Catriona Fleming DEE W50 84:24  
m8-9 Ken Hastings MDOC M55 125:06  

Orange

Results

2.85km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Johnathan Bendrey DEE M12 27:54  
2nd Isla Barnes DEE W12 46:36 +18:42
3rd Fiona Baines DEE W45 52:13 +24:19
4th Charlie and Ben Probert 1ST KINNERTON SCOUTS M14 72:43 +44:49
5th Jack Short and Joel Wilson 1ST KINNERTON SCOUTS M14 74:57 +47:03
Orange standard time 74:57
6th Paul Phillips IND M60 78:10 +50:16
7th Jack Griffiths and Caladan Kirtley 1ST KINNERTON SCOUTS M14 98:43 +70:49
m3-14 Jack Mingaud IND M16 60:24  
m3-4 m6 Martin Bell DEE M50 93:48  
m3-8 rtd Eden Klemperer CHESS W12    

Yellow

Results

1.975km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Joshua Bendrey DEE M10 14:11  
2nd Andrew Collins DEE M12 15:00 +0:49
3rd Jamie Barnes DEE M10 15:21 +1:10
4th Justin Bell DEE M12 17:22 +3:11
5th John Collins DEE M50 17:23 +3:12
6th Johannah Crowder CHESS W14 17:27 +3:16
7th George Crowder CHESS M14 18:26 +4:15
8th Miriam Crowder CHESS W12 19:17 +5:06
9th Joe Millington DEE M10 19:58 +5:47
Yellow standard time 21:17
10th Jacob Shanahan DEE M10 22:32 +8:21
11th India Schorah DEE W3 43:14 +29:03
m8-12 Daniel Shanahan DEE M10 38:06