Results for Halkyn SEE 2018 - 06-Jun-2018 - Provisional

Course Results

Blue

Results

5.55km 170m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st John Embrey DEE M60 54:11  
2nd Duncan Harris DEE M50 55:42 +1:31
3rd Jon Hateley DEE M55 59:12 +5:01
4th Daniel Weaver DEE M18 62:02 +7:51
5th Hannah Hateley DEE W18 62:31 +8:20
6th Anna Harris DEE W16 64:14 +10:03
7th Helen Chiswell DVO W40 70:08 +15:57
8th Edward Halliwell DEE M45 72:45 +18:34
9th Gabor Monus DEE M35 73:22 +19:11
10th Simon Coppock DEE M55 74:52 +20:41
11th Catherine Hill DEE W50 75:04 +20:53
12th Graham Nilsen DEE M60 75:34 +21:23
13th Isabel Hill DEE W18 79:12 +25:01
14th Noel Schorah DEE M55 79:34 +25:23
15th Paul Shannon DEE M60 80:37 +26:26
Blue standard time 81:17
16th Maggie Hateley DEE W55 83:20 +29:09
17th John Brammer DEE M55 88:24 +34:13
18th Malcolm Irvine DEE M60 90:25 +36:14
19th Reg Simpson DEE M65 91:49 +37:38
20th Sian Calow DEE W55 105:53 +51:42

Green

Results

4.3km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Pauly-D Jones DEE M50 50:20  
2nd Mike Smithard DEE M65 50:45 +0:25
3rd John Kewley MDOC M55 52:30 +2:10
4th Pete Owens DEE M55 56:59 +6:39
5th Evelyn Elmes DEE W20 57:40 +7:20
6th John Heppenstall IND M45 58:58 +8:38
7th Eifion Thomas DEE M65 60:17 +9:57
8th Norman Hall DEE M70 60:28 +10:08
9th Daniel Font IND M21 61:10 +10:50
10th Anthony Brockway DEE M55 61:58 +11:38
11th Saskia Jones DEE W18 63:04 +12:44
12th Kitty Jones   W21 65:35 +15:15
13th Ian Weaver DEE M50 69:26 +19:06
14th John Collins DEE M50 73:49 +23:29
15th Emma Weaver DEE W16 75:02 +24:42
16th Debbie John   W40 80:06 +29:46
17th Adrian Thiemicke DEE M50 80:22 +30:02
18th Andrew Payne DEE M65 80:31 +30:11
19th Peter Hills DEE M70 81:23 +31:03
Green standard time 81:23
20th David Knapp IND M21 81:32 +31:12
21st James Smith DEE M70 81:34 +31:14
22nd Andrew Nielsen IND M50 88:22 +38:02
23rd Rebecca McCreadie DEE W40 93:28 +43:08
24th David Hurrell DEE M21 93:34 +43:14
25th Neil Laidlaw MDOC M55 93:36 +43:16
26th Geoff Woolfenden DEE M65 95:40 +45:20
27th Gareth Williams IND M21 95:56 +45:36
28th Ian Gilliver MDOC M65 96:08 +45:48
29th Chris Kemp DEE M60 97:09 +46:49
30th Anne Hurrell DEE W65 120:58 +70:38
  Barry Chambers DEE M65 m7-16  
  Richard Griffin MDOC M45 m3  
  Pat Moody DEE W60 m8-16  
  Richard Hughes DEE M60 m10-12  
  Adam McCreadie DEE M40 m15  
  Michael Round DEE M65 rtd  
  Sheila Hills DEE W70 mS-1 m5-16  

Light Green

Results

3.175km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Bell DEE M16 42:47  
2nd Alan Mullock DEE M70 54:06 +11:19
3rd Hannah Irvine IND W21 62:53 +20:06
4th Joy Irvine DEE W60 65:26 +22:39
5th John Williams MWOC M75 78:26 +35:39
6th Carmel Burke IND W50 82:08 +39:21
Light Green standard time 82:08
  Clare Crocker DEE W55 m15  
  Paul Phillips IND M55 m13-15  
  Ken Hastings MDOC M55 m13-15  
  Catherine Edge McGrath SROC W65 w1 m8  
  John Evans DEE M80 rtd  

Orange

Results

2.75km 60m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Johnathan Bendrey DEE M12 23:06  
n/c Joshua Bendrey DEE M10 27:23  
2nd FIONA Baines DEE W45 33:06 +10:00
3rd Kavan Heppenstall IND M16 33:17 +10:11
4th Eden Klemperer CHES W12 35:59 +12:53
Orange standard time 35:59
5th Martin Bell DEE M50 46:21 +23:15
6th Matthew McCreadie DEE M12 57:05 +33:59
7th Alexandra Peacock IND W45 76:35 +53:29
  Jane Barnes DEE W12 m5-7  

Yellow

Results

2.6km 60m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Joshua Bendrey DEE M10 15:32  
2nd Jamie Barnes DEE M10 17:47 +2:15
3rd Oscar Peacock IND M10 18:57 +3:25
Yellow standard time 23:18
4th Justin Bell DEE M12 27:22 +11:50
5th Ffion Gush IND W7 31:14 +15:42
6th Anna Monus DEE W21 55:48 +40:16