Results for Grosvenor Park Sprint SEE - 28-Jun-2018

Course Results

ORANGE

Overall

2.5km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st David Whieldon DEE M50 19:19  
2nd Tom Whieldon DEE M14 22:16 +2:57
3rd Debbie John IND W40 23:15 +3:56
4th Johnathan Bendrey DEE M12 23:19 +4:00
5th Randy Pepper IND M45 31:35 +12:16
6th Isla Barnes & Elena Marquez DEE W12 31:46 +12:27
7th Lesley Hayward IND W50 37:01 +17:42
ORANGE standard time 37:01
8th Matthew McCreadie DEE M12 38:10 +18:51
9th Rachel Shanahan DEE W40 43:35 +24:16
10th Andrew Collins DEE M12 47:18 +27:59
11th Edward Porter   M12 54:52 +35:33
12th Jason Chen   M12 57:00 +37:41
13th Ken Davies IND   75:05 +55:46

YELLOW

Overall

1.9km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Joshua Bendrey DEE M10 14:10  
2nd Jacob Shanahan DEE M12 17:20 +3:10
3rd Jamie Collins DEE M8 21:56 +7:46
4th Jorge Marquez IND M10 25:13 +11:03
YELLOW standard time 25:13
5th Emily McCreadie DEE W12 28:38 +14:28
6th Esther Harding IND   31:01 +16:51
7th India Schorah + 1   W3 44:23 +30:13
  Ffion Gush IND W7 m15  

LONG

Overall

5.1km

Pos Name Club Age Class Time Behind E O
1st Tom Wood ERYRI M18 30:41   12:49 1st 17:17 1st
2nd Duncan Harris DEE M50 32:00 +1:19 13:30 2nd 17:48 2nd
3rd Edward Halliwell DEE M45 34:59 +4:18 14:52 4th 19:27 3rd
4th Daniel Font IND M21 35:53 +5:12 14:45 3rd 20:08 4th
5th Paul Shannon DEE M60 37:48 +7:07 15:07 5th 21:43 6th
6th John Embrey DEE M60 40:18 +9:37 19:15 11th 20:17 5th
7th Catherine Hill DEE W50 40:36 +9:55 17:48 7th 22:05 7th
8th Steve Ingleby DEE M65 41:56 +11:15 17:41 6th 22:12 8th
9th Pauly-D Jones DEE M50 43:05 +12:24 19:24 13th 22:54 9th
10th Noel Schorah DEE M55 44:00 +13:19 18:54 10th 24:12 12th
11th Jon Hateley DEE M55 44:27 +13:46 19:56 15th 23:47 11th
12th Elizabeth Jackson DEE W55 44:59 +14:18 19:29 14th 24:42 13th
13th John Brammer DEE M55 45:14 +14:33 18:09 8th 26:14 18th
14th Frederick Kingsland ERYRI M12 45:29 +14:48 18:52 9th 25:50 16th
15th Mike Smithard DEE M65 45:40 +14:59 21:42 18th 23:06 10th
16th Eifion Thomas DEE M65 47:12 +16:31 20:51 16th 25:30 15th
17th Pete Owens DEE M55 48:09 +17:28 22:11 20th 25:13 14th
18th Jim Wood ERYRI M55 48:44 +18:03 22:01 19th 25:51 17th
19th David Knapp IND M21 48:55 +18:14 19:19 12th 28:26 20th
20th Norman Hall DEE M70 53:42 +23:01 23:51 23rd 29:01 21st=
21st James Wright IND M16 54:28 +23:47 26:30 26th 27:20 19th
22nd Evelyn Elmes DEE W20 56:14 +25:33 25:08 25th 30:21 23rd
23rd Simon Crocker DEE M55 56:32 +25:51 23:14 22nd 32:20 25th
24th Reg Simpson DEE M65 56:46 +26:05 22:36 21st 33:05 27th
25th Pat Moody DEE W60 58:29 +27:48 24:36 24th 32:37 26th
26th Kitty Jones DEE W21 59:50 +29:09 27:33 27th 31:19 24th
  Simon Coppock DEE M55 m20-26   21:38 17th    
  Isobel Jones DEE W20 m16-26       45:00 28th
  Adrian Thiemicke DEE M50 m10       29:01 21st=
  Clare Crocker DEE W55 m9 m16-26          
  Edward Jones DEE M45 m9   27:55 28th    

SHORT

Overall

3.9km

Pos Name Club Age Class Time Behind E O
1st John Mercer DEE M50 33:27   15:40 2nd 16:40 1st
2nd Nick Stafford DEE M45 33:36 +0:09 15:01 1st 17:32 2nd
3rd Adam McCreadie DEE M40 39:47 +6:20 18:58 4th 19:37 3rd
4th Rebecca McCreadie DEE W40 41:58 +8:31 17:43 3rd 23:18 4th
5th Alan Mullock DEE M70 45:11 +11:44 20:03 5th 23:59 5th
6th Rick Hughes DEE M60 50:19 +16:52 21:30 6th 27:13 8th
7th Geoff Woolfenden DEE M65 52:35 +19:08 26:04 7th 25:32 6th
8th John Evans DEE M80 55:28 +22:01 27:33 9th 26:59 7th
9th Carmel Burke IND W50 58:32 +25:05 27:13 8th 30:06 10th
  Isobel Jones DEE W20 m12-19       28:45 9th