Leg Times for Little Budworth SL - 02-Mar-2019 - Provisional

Leg Times: 53 to F

Position Name School Age Class Time
1st Alex Bell UPCH B11 0:11
2nd= Joshua Stapleton CDLH B12 0:12
2nd= Curtis Rodway UPCH B13 0:12
2nd= Johnathan Bendrey CHES B7 0:12
2nd= Matthew McCreadie DEE B8 0:12
6th= Joe Stoddart DEE M50 0:13
6th= Adam McCreadie DEE M40 0:13
6th= Frederick Clitheroe FALL B13 0:13
6th= Justin Bell UPCH B8 0:13
10th= Martin Bell DEE M55 0:14
10th= Henry Christian BIRK B8 0:14
10th= Joshua Ritzema MKT B6 0:14
10th= Euan Tarpey MT B12 0:14
10th= Harry Brown FALL B13 0:14
10th= Jos Barfoot CDLH B11 0:14
10th= Jennie Tayefi DEE W35 0:14
10th= Joseph Herbert FALL B10 0:14
10th= Joe Chilvers CHES B4 0:14
10th= Andrew Collins DEE B7 0:14
10th= Joshua Bendrey CHES B5 0:14
10th= Rory Allen FALL B13 0:14
10th= Kyle Allan FALL B11 0:14
10th= Rowan Borrow CDLH B10 0:14
24th= Eifion Thomas DEE M70 0:15
24th= Matthew Sparks-Welsh FALL B10 0:15
24th= Issie Chilvers CHES G6 0:15
24th= Alexander Pegg FALL B11 0:15
24th= Connor Ireland UPCH B8 0:15
24th= Oliver Dennis FALL B8 0:15
24th= Tom Whieldon UPCH B8 0:15
24th= Thomas Lees CDLH B10 0:15
24th= Nathanael Hampton CHES B7 0:15
24th= Paul Shannon DEE M60 0:15
24th= Miriam Crowder CHES G6 0:15
24th= James Lancaster MKT B5 0:15
24th= Caleb Hampton CHES B9 0:15
37th= Taylor Nettleton BLH B10 0:16
37th= Amelia Collins FALL G10 0:16
37th= Arthur Beare MT B12 0:16
37th= Lauren Smith FALL G9 0:16
37th= Oliver Thomason FALL B9 0:16
37th= Simon Lawrence BIRK B11 0:16
37th= Jacob Williams BIRK B8 0:16
37th= Will Jones   M21 0:16
37th= Catherine Hill DEE W50 0:16
37th= Joshua Bendrey DEE B5 0:16
37th= Ben Cutler MKT B6 0:16
37th= Edward Halliwell DEE M45 0:16
37th= Benjamin Kyd FALL B11 0:16
37th= Libby Hudson UPCH G7 0:16
37th= Noel Schorah DEE M55 0:16
37th= Bethan Jordan FALL G11 0:16
37th= Benjamin Siriwardena FALL B7 0:16
37th= Tom Ledsam CHES B6 0:16
37th= Nathan Herbert FALL B9 0:16
56th= Fiona Baines   W45 0:17
56th= John Evans DEE M80 0:17
56th= Ben Middleton CDLH B9 0:17
56th= Ryan Stafford   M10 0:17
56th= Jackson Dillon CCOE B6 0:17
56th= Ben Whieldon MKT B6 0:17
56th= Harry Kerr MT B13 0:17
56th= Terry Burke DEE M60 0:17
56th= Buckley Loftus MT B9 0:17
56th= Ian Weaver DEE M55 0:17
56th= Edward Leyland FALL B9 0:17
56th= John Allan CDLH B9 0:17
56th= Rosie Harding CHES G5 0:17
56th= David Whieldon DEE M50 0:17
56th= Alan Wheelhouse IND M50 0:17
56th= Henry Bayliss FALL B10 0:17
56th= Edward Riley MKT B6 0:17
56th= Davina Jordan FALLSTAFF W45 0:17
56th= Graham Heap MDOC M55 0:17
56th= Noah Leacock CHES B6 0:17
76th= Isla Barnes BIRK G8 0:18
76th= Natascha Bramwell BRID G7 0:18
76th= Lucy Hughes BRID G7 0:18
76th= Aaron Marsh FALL STAFF M21 0:18
76th= Tom Gywther UPCH B8 0:18
76th= Ellia Blundell CDLH G8 0:18
76th= Holly Walker CDLH G7 0:18
76th= Nathan Williams MT B9 0:18
76th= Anne Hurrell DEE W65 0:18
76th= Aden Husseyn BIRK B11 0:18
76th= Simon Crocker DEE M60 0:18
76th= Amelia Harding CHES G4 0:18
76th= Maggie Hateley DEE W55 0:18
76th= Christopher Calow DEE M65 0:18
76th= Helen Marshall BLH G10 0:18
91st= Paul Hudson IND M45 0:19
91st= Hugo Ryan CDLH B9 0:19
91st= George Crowder CHES B8 0:19
91st= Grace Edwards BRID G8 0:19
91st= Lucy Davies FALL G8 0:19
91st= William Simmons MKT B6 0:19
91st= Jacob Shanahan UPCH B7 0:19
91st= Alexander Nash BRID B7 0:19
91st= Chris Grundy IND M12 0:19
91st= Anna Davies STBR G6 0:19
91st= Lauren Evans MKT G6 0:19
91st= Emma Weaver DEE G11 0:19
91st= Hemanth Bheemireddy MT B9 0:19
91st= Hannah Hull CCOE G6 0:19
91st= Rod Postlethwaite WRE M65 0:19
91st= Ailsa Hay FALL G12 0:19
91st= Jenny Ewels   W45 0:19
91st= Isla Thomson STBR G6 0:19
91st= Nicholas Beare   M50 0:19
91st= Graham Sutton DEE M60 0:19
91st= Toby Gwyther MKT B6 0:19
91st= Harry Buxton FALL B12 0:19
113th= John Brammer DEE M60 0:20
113th= Paula Ellson   W50 0:20
113th= Maria Bird IND W12 0:20
113th= Reg Simpson DEE M65 0:20
113th= Megan Upton CDLH G8 0:20
113th= Isabella Wood BIRK G7 0:20
113th= Alain Kyd MDOC M45 0:20
113th= Megan Beynon UPPRI G5 0:20
113th= Johannah Crowder CHES G10 0:20
113th= Elizabeth Jackson DEE W55 0:20
113th= John Collins DEE M50 0:20
113th= Sara Farrell MDOC W35 0:20
113th= Ray Win MT B13 0:20
113th= Jack Wheelhouse BRID B9 0:20
113th= Jonathan Randall MT B10 0:20
113th= William Chandler FALL B8 0:20
113th= Ian Williams SELOC M35 0:20
113th= Catriona Fleming DEE W50 0:20
113th= Aidan Rooza FALL B7 0:20
113th= Jacob Tarbatt BRID B9 0:20
133rd= Joanne Williams SELOC W40 0:21
133rd= Sarah Bayliss SPLOT W50 0:21
133rd= Emma Kyd FALL G8 0:21
133rd= Harry Vickers CCOE B5 0:21
133rd= Toby Nettleton IND M12 0:21
133rd= Harry Capstick CCOE B6 0:21
133rd= Adam Hallwood CCOE B6 0:21
133rd= Evie Robinson CCOE G5 0:21
133rd= Solomon Hampton CHES B3 0:21
133rd= Catriona Beynon FALL G7 0:21
133rd= Sam Flores-Sorensen MKT B5 0:21
133rd= Harry Mallon   M21 0:21
133rd= Elizabeth Hughes DEE W21 0:21
133rd= Caitlin Pearson FALL G7 0:21
147th= Evie Eddie FALL G8 0:22
147th= David Bowden CCOE B5 0:22
147th= Katherine Rushworth FALL G12 0:22
147th= Kirsty Beynon MDOC W10 0:22
147th= Pete Owens DEE M55 0:22
147th= John Bird IND M50 0:22
147th= Caroline Brammer DEE W50 0:22
154th= Samuel Geary BRID B7 0:23
154th= Lewis Smith CCOE B5 0:23
154th= Marie Roberts MDOC W60 0:23
154th= Laura Harrington   W18 0:23
154th= Keshav Genesh FALL B7 0:23
154th= Elliot Barlow CDLH B8 0:23
154th= Rebecca McCreadie DEE W40 0:23
154th= Carmel Burke   W50 0:23
154th= Harry Staines MT B7 0:23
154th= Ian Farrell MDOC M35 0:23
154th= Pat Moody DEE W60 0:23
154th= James Smith DEE M70 0:23
166th= Will Gillespie MT B9 0:24
166th= Tim Higginbottom ERYRI M45 0:24
166th= Agatha Simmons MKT G3 0:24
166th= Ann Marshall   W40 0:24
170th= Jeff Kiveal IND M65 0:25
170th= Sue Kiveal   W55 0:25
170th= Rachel Shanahan DEE W40 0:25
170th= Michael Round DEE M65 0:25
170th= Archie Jefferies CDLH B7 0:25
175th= John Sherwood DEE M70 0:26
175th= Rosalind Williams SELOC W10 0:26
177th= Tim Murphy DEE M60 0:27
177th= Alan Barker MDOC M50 0:27
179th= Chris Kemp DEE M65 0:28
179th= Margaret Murphy DEE W70 0:28
179th= Trevor Roberts MDOC M70 0:28
182nd= Eleanor Clare CCOE G5 0:29
182nd= Louise Veasey DEE W45 0:29
182nd= Joseph Roxby BRID B7 0:29
182nd= George Grocott STBR B5 0:29
186th= Simon Fletcher MDOC M45 0:30
186th= Geoffrey Millan MDOC M75 0:30
186th= Thomas Cunliffe MT B9 0:30
189th Emily Unsworth BRID G7 0:32
190th= David Poole MT B6 0:33
190th= Amy Yesildal STBR G5 0:33
192nd Chris Marshall   M50 0:34
193rd Laura Livingstone FALL G7 0:35
194th Roxanna Tayefi IND W6 0:36
195th Rosie Herbert   W10 0:37
196th Amy Upton CDLH G10 0:39
197th= Clare Crocker DEE W60 0:45
197th= Leila Bird IND W40 0:45
199th= Chris Barnes DEE M45 0:46
199th= James Randall MT B7 0:46
201st Lesley Norton WRE W75 0:47
202nd Jennifer Ewels KNOBOC W45 0:50
203rd Ian Farrell MDOC M35 2:01