Results for Bryn Alyn SEE - 22-May-2019

...return to index

Course Results

Blue

Results

5.7km 280m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Duncan Harris DEE M50 39:41  
2nd John Embrey DEE M60 44:16 +4:35
3rd Mark Burley MDOC M21 45:38 +5:57
4th Jon Hateley DEE M55 47:39 +7:58
5th Lawrence Eccles   M35 48:46 +9:05
6th Hannah Hateley DEE W20 54:18 +14:37
7th Daniel Font DEE M21 55:50 +16:09
8th Huw Lewis DEE M60 56:10 +16:29
9th Anna Harris DEE W16 56:32 +16:51
10th= Graham Nilsen DEE M60 59:16 +19:35
10th= Adam McCreadie DEE M40 59:16 +19:35
Blue standard time 59:32
12th Catherine Hill DEE W50 60:39 +20:58
13th Sarah Bayliss SPLOT W50 61:22 +21:41
14th Noel Schorah DEE M55 68:09 +28:28
15th Paul Challender DEE M40 70:50 +31:09
16th Ruth Beresford MDOC W21 73:15 +33:34
17th Maggie Hateley DEE W55 73:44 +34:03
18th Reg Simpson DEE M65 75:22 +35:41

Green

Results

4.15km 205m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Paul Shannon DEE M60 34:36  
2nd Christopher Calow DEE M65 36:06 +1:30
3rd Graeme Peacock DEE M45 39:27 +4:51
4th William Coppock   M18 41:06 +6:30
5th Simon Coppock DEE M55 41:34 +6:58
6th Eifion Thomas DEE M70 41:58 +7:22
7th John Kewley MDOC M55 42:18 +7:42
8th Pauly-D Jones DEE M50 43:16 +8:40
9th Pete Owens DEE M55 43:57 +9:21
10th Jim Wood ERYRI M55 46:05 +11:29
11th Mike Smithard DEE M70 49:06 +14:30
12th Saskia Jones DEE W18 49:58 +15:22
13th John Padget DEE M75 49:59 +15:23
14th David Dann MDOC M60 50:44 +16:08
15th Anthony Brockway DEE M55 51:51 +17:15
Green standard time 51:54
16th Elizabeth Hughes DEE W21 52:43 +18:07
17th Adrian Thiemicke DEE M50 52:45 +18:09
18th Kitty Jones DEE W21 53:43 +19:07
19th Jacqueline Embrey DEE W60 57:46 +23:10
20th Rebecca McCreadie DEE W40 59:11 +24:35
21st Matthew McCreadie DEE M14 60:42 +26:06
22nd Pat Moody DEE W60 60:54 +26:18
23rd Tom Disney DEE M35 66:49 +32:13
24th Elizabeth Disney DEE W35 66:52 +32:16
25th Andrew Tarr DEE M80 67:24 +32:48
26th Stephen Beresford MDOC M70 70:27 +35:51
27th Michael Round DEE M65 72:00 +37:24
28th Andrew Nielsen DEE M55 73:27 +38:51
29th Bob Elmes DEE M70 81:57 +47:21
30th Anne Hurrell DEE W65 115:13 +80:37

Light Green

Results

3.4km 135m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st David Hurrell DEE M35 53:05  
2nd Rick Hughes DEE M60 55:45 +2:40
3rd Debbie John   W45 55:56 +2:51
4th Martin Bell IND M50 64:29 +11:24
5th Fioana Baines   W45 66:24 +13:19
6th James Coppock   M18 66:44 +13:39
7th Maria Brockway DEE W55 68:06 +15:01
8th Neil Laidlaw MDOC M60 68:15 +15:10
9th Michael Richardson DEE M75 74:39 +21:34
10th Julie Brook MDOC W70 77:36 +24:31
Light Green standard time 79:38
11th John Evans DEE M80 81:27 +28:22
  Carmel Burke   W50 m3  

Orange

Results

2.425km 105m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Peacock DEE W45 28:43  
2nd Oscar Peacock DEE M12 29:40 +0:57
3rd Jacob Shanahan DEE M12 33:28 +4:45
4th Rachel Shanahan DEE W40 36:24 +7:41
5th Justin Bell IND M14 38:39 +9:56
6th James Smith DEE M70 39:45 +11:02
Orange standard time 43:05
7th Ken Hastings MDOC M55 64:45 +36:02
8th Rosie Harding CHESS W10 65:02 +36:19
9th Paula Elson DEE W50 65:18 +36:35

Yellow

Results

2.125km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind
  Daniel Shanahan DEE M10 m4-10  
  Amelia Harding CHESS W10 m3-10