Results for Arrowe Park SEE 2019 - 25-Jun-2019

Course Results

Blue

Results

5.725km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Duncan Harris DEE M50 45:25  
2nd Daniel Font DEE M21 46:56 +1:31
3rd Edward Halliwell DEE M45 50:22 +4:57
4th Ross White DEE M21 57:42 +12:17
5th Simon Coppock DEE M55 58:11 +12:46
6th Lawrence Eccles IND M35 60:30 +15:05
7th Adam McCreadie DEE M40 61:36 +16:11
8th Saskia Jones DEE W18 63:37 +18:12
9th Pauly-D Jones DEE M50 64:47 +19:22
10th Reg Simpson DEE M65 65:59 +20:34
Blue standard time 68:08
11th Sarah Bayliss SPLOT W50 71:08 +25:43
12th Catherine Hill DEE W50 71:27 +26:02
13th Rebecca McCreadie DEE W40 74:24 +28:59
14th Thomas King IND M21 74:35 +29:10
15th Edward Jones DEE M50 80:58 +35:33
  John Embrey DEE M60 w1  

Green

Results

4.825km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Graeme Peacock DEE M45 54:35  
2nd Evelyn Elmes DEE W21 60:52 +6:17
3rd Christopher Calow DEE M65 63:52 +9:17
4th David Hurrell DEE M35 67:01 +12:26
5th Hannah Irvine DEE W21 72:05 +17:30
6th Barry Chambers DEE M65 78:37 +24:02
7th Neil Laidlaw MDOC M60 79:14 +24:39
8th Matthew McCreadie DEE M14 80:48 +26:13
9th Joy Irvine DEE W60 80:52 +26:17
10th Pat Moody DEE W60 81:47 +27:12
Green standard time 81:53
11th John Sherwood DEE M70 93:37 +39:02
  Anne Oxbrough IND W35 m5-18  
  Andrew Nielsen DEE M55 m11  
  Anne Hurrell DEE W65 m9-17  

Lt Green

Results

4.025km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alan Mullock DEE M70 61:27  
2nd Bob Elmes DEE M70 65:14 +3:47
3rd Geoff Woolfenden DEE M65 65:51 +4:24
4th Alex Peacock DEE W45 69:02 +7:35
5th Isla Barnes DEE W14 71:28 +10:01
6th Martin Bell DEE M50 78:51 +17:24
7th Fiona Baines DEE W45 80:03 +18:36
8th James Smith DEE M70 83:00 +21:33
Lt Green standard time 92:11
9th Peter Edwards DEE M80 97:21 +35:54
  John Evans DEE M80 w16  
  Carmel Burke IND W50 m13  
  Margaret Murphy DEE W70 w3 w11  

Orange

Results

3.325km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Oscar Peacock DEE M10 49:18  
2nd Luke Hampshire IND M14 57:48 +8:30
3rd Gordon Pepper IND M45 70:08 +20:50
Orange standard time 73:57
  Jacob Shanahan DEE M12 m8-15  
  Alex Norton IND M18 m8-14  

Yellow

Results

2.3km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Toby Williams IND M10 17:07  
2nd Oliver Murphy DEE M12 21:19 +4:12
3rd Adam Millar IND M12 23:25 +6:18
4th Daniel Shanahan DEE M10 26:28 +9:21
5th Han Khoo BIR M14 33:18 +16:11
6th Izzy Williams IND W14 33:33 +16:26
7th Edward Chamberlain IND M14 33:37 +16:30
8th Benji Walton IND M12 39:41 +22:34
9th Scarlett Deakin Roach IND W12 40:01 +22:54
Yellow standard time 40:01
10th Bryony Holden IND W12 40:08 +23:01
11th William Chamberlain IND M12 41:54 +24:47
12th Roxana Tayef IND W5 47:27 +30:20
13th Cian Tayef IND M2 47:59 +30:52
  Robin Holden   M14 m5-7 m9 m11  
  Cian Hanrahan IND M14 m1  
  Luca Rocher IND M14 m1  
  Henry Christian BIR M14 m12  
  Jacob Williams BIR M14 m12