Leg Times for Arrowe Park Schools League - 28 Sep 2019

Leg Times: 53 to F

Position Name School Age Class Time
1st Justin Bell UPCH B9 0:27
2nd Ben Whieldon UPCH B7 0:29
3rd= Oliver Smyth FALL B12 0:30
3rd= Matthew McCreadie DEE B9 0:30
5th= Joseph Herbert FALL B11 0:31
5th= Alexander Pegg FALL B12 0:31
7th= Eva Karalius BRID G7 0:32
7th= Connor Ireland UPCH B9 0:32
9th= Joshua Stapleton CDLH B13 0:33
9th= Lucy Herbert FALL G9 0:33
9th= Johnathan Bendrey DEE B8 0:33
9th= Samuel Geary BRID B8 0:33
9th= Jamie Barnes IND   0:33
14th John Embrey DEE M60 0:34
15th Alex Bell DEE   0:35
16th= Tom Whieldon UPCH B9 0:36
16th= Bethany Long MKT G5 0:36
18th= Toby Gwyther UPCH B7 0:37
18th= Benjamin Kyd FALL B12 0:37
18th= Arthur Beare MT B13 0:37
18th= Oliver Thomason FALL B10 0:37
18th= Chris Barnes DEE M45 0:37
23rd= Benjamin Siriwardena FALL B8 0:38
23rd= Robin Glover DEE   0:38
23rd= Jacob Williams BIRK B9 0:38
23rd= Elliot Barlow CDLH B9 0:38
23rd= Ryan Stafford + Isaac Lydon     0:38
28th= Pauly-D Jones DEE M50 0:39
28th= Adrian Thiemicke DEE M50 0:39
28th= Noel Schorah DEE M55 0:39
28th= Andrew Collins DEE B8 0:39
28th= Simon Fletcher MDOC M45 0:39
28th= Amelia Collins FALL G11 0:39
28th= Catriona Beynon FALL G8 0:39
28th= Evie Eddie FALL G9 0:39
28th= Nathan Herbert FALL B10 0:39
28th= Jos Barfoot CDLH B12 0:39
28th= Colin Lynch SYO M50 0:39
39th= Oliver Roome   M20 0:40
39th= Jacob Shanahan UPCH B8 0:40
39th= Rowan Borrow CDLH B11 0:40
39th= Oliver Hodder CDLH B11 0:40
39th= Pauls Auce DEE M35 0:40
39th= Nathanael Hampton CHES B8 0:40
39th= Caleb Hampton CHES B10 0:40
39th= John Allan CDLH B10 0:40
47th= Martin Bell DEE M50 0:41
47th= Elizabeth Jackson DEE W55 0:41
47th= Iain Bell DEE M55 0:41
47th= Amelia Harding CHES G5 0:41
47th= Bethan Jordan FALL G12 0:41
47th= Eifion Thomas DEE M70 0:41
47th= Peter Hayes MDOC M60 0:41
47th= Dave Whieldon DEE M50 0:41
55th Tom Sheilds MT B10 0:42
56th= Jack Boothman UPCH B8 0:43
56th= Bella Ditchfield BRID G7 0:43
56th= Izzy Horncastle MKT G5 0:43
56th= Nathan Williams MT B10 0:43
56th= Aidan Rooza FALL B8 0:43
56th= Emmie Edwards BRID G7 0:43
56th= Aaron Campbell FALL B8 0:43
56th= Hemanth Bheemireddy MT B10 0:43
56th= Libby Hudson UPCH G8 0:43
56th= Adam McCreadie DEE M40 0:43
56th= Jack Wheelhouse BRID B10 0:43
56th= Isla Barnes BIRK G9 0:43
68th= Sam Flores-Sorensen MKT B6 0:44
68th= Graham Heap MDOC M55 0:44
70th= Alexander Nash BRID B8 0:45
70th= John Brammer DEE M60 0:45
70th= Hugo Douglas FALL B7 0:45
70th= Joshua Bendrey DEE B7 0:45
70th= Laura Livingstone FALL G8 0:45
70th= Keshav Genesh FALL B8 0:45
70th= Ben Middleton CDLH B10 0:45
77th= Grace Edwards BRID G9 0:46
77th= Fiona Baines DEE W45 0:46
77th= Luca Crolla CDLH B10 0:46
77th= Paul Hudson IND M45 0:46
81st= Will Hindley FALL B8 0:47
81st= Adrian Harris MDOC M50 0:47
81st= Joy Irvine DEE W60 0:47
81st= Sean Eccles BRID B8 0:47
81st= Alain Kyd MDOC M45 0:47
81st= Emma Kyd FALL G9 0:47
87th= Adam Leyland FALL B8 0:48
87th= Lisa Handcock IND W40 0:48
87th= John Collins DEE M50 0:48
90th= John Sherwood DEE M70 0:49
90th= Amy Yesildal STBR G6 0:49
92nd= George Grocott STBR B6 0:50
92nd= Terry Burke DEE M60 0:50
92nd= Evan Bray MT B7 0:50
92nd= Aden Husseyn BIRK B12 0:50
96th= Simon Crocker DEE M60 0:51
96th= Florence Beare Ind G7 0:51
96th= Harry Staines MT B8 0:51
99th Maddie Bunn STBR G10 0:52
100th= Penny Heap MDOC W55 0:53
100th= Danish Rajkumar MT B7 0:53
100th= Thomas King DEE M21 0:53
103rd Jacqueline Embrey DEE W60 0:54
104th= Wilfred Ince FALL B7 0:55
104th= Carmel Burke IND W50 0:55
104th= Buckley Loftus MT B10 0:55
104th= James Smith DEE M70 0:55
108th= India Schorah     0:56
108th= Zoe Walsh MWOC W21 0:56
108th= Geoff Woolfenden DEE M65 0:56
108th= Pat Moody DEE W60 0:56
108th= Alex Goldman MT B8 0:56
113th= Diane Hawkes IND W50 0:57
113th= Holly Walker CDLH G8 0:57
113th= Heather Hall     0:57
116th= Davina Jordan FALL W40 0:59
116th= Ellia Blundell CDLH G9 0:59
118th Charlotte Williams     1:00
119th Hugo Ryan CDLH B10 1:01
120th Amy Johnson FALL G7 1:02
121st= John Bird     1:03
121st= Rosie Harding CHES G6 1:03
121st= Rachel Shanahan DEE W40 1:03
124th Dexter Blower MT B6 1:04
125th Erin Lancaster MKT G3 1:05
126th= Sydney Robinson STBR B7 1:06
126th= Seren Challender     1:06
128th= Bob Elmes DEE M70 1:07
128th= Ben Cuthbertson BIRK B8 1:07
128th= Gracie Roberts STBR G7 1:07
131st Maria Bird     1:08
132nd Alfie Finney MT B7 1:10
133rd= Harry Buxton FALL B13 1:12
133rd= Conrad Bielecki FALL B7 1:12
135th= Solomon Hampton CHES B4 1:15
135th= Maisy Rogers STBR G7 1:15
137th Howard Chatwin-Wray FALL B7 1:16
138th Owen Griffiths BIRK B9 1:18
139th Samuel Annesley IND   1:19
140th Cahan O'Driscoll BIRK B13 1:22
141st Nicholas Brown CDLH B7 1:26
142nd Emma Bell IND   1:30
143rd= Hannah Jodrell CCOE G5 1:40
143rd= Eloise Colwell CCOE G5 1:40
145th James Lancaster MKT B6 1:51
146th Roxanna Tayefi     1:52
147th Bryony Elliott-Jones STBR G6 1:58
148th Gracie Hole MKT G4 2:09
149th Agatha Simmons MKT G4 2:14
150th Cian Tayefi     2:24
151st Phoebe Arnold MKT G4 2:26
152nd Leila Bird     2:37
153rd James Bird     2:39
154th James Foster MT B7 4:12
155th= Evie Johnstone CCOE G6 5:55
155th= Chitalu Chipepo CCOE G5 5:55
155th= Evie Johnstone CCOE G6 5:55
158th Eleanor Clare CCOE G6 5:57