Leg Times for Birkenhead Park Schools - 09 Nov 2019

Leg Times: 70 to F

Position Name School Age Class Time
1st= Jacob Shanahan UPCH B8 00:00:05
1st= Justin Bell UPCH B9 00:00:05
1st= Connor Ireland UPCH B9 00:00:05
1st= Jacob Williams BIRK B9 00:00:05
1st= Bethan Jordan FALL G12 00:00:05
6th= Frederick Kingsland STBR B9 00:00:06
6th= Tom Whieldon UPCH B9 00:00:06
6th= Simon Lawrence BIRK B12 00:00:06
6th= Benjamin Kyd FALL B12 00:00:06
6th= Ben Whieldon UPCH B7 00:00:06
6th= Pete Owens DEE M55 00:00:06
6th= Oliver Thomason FALL B10 00:00:06
6th= Simon Fletcher   M45 00:00:06
6th= Ben Middleton CDLH B10 00:00:06
6th= Libby Hudson UPCH G8 00:00:06
6th= Emily Sparks-Welsh FALL G8 00:00:06
6th= Buckley Loftus MT B10 00:00:06
6th= Dietrich Gutschow FALL B7 00:00:06
6th= Luca Crolla CDLH B10 00:00:06
6th= Hugo Ryan CDLH B10 00:00:06
6th= Toby Gwyther UPCH B7 00:00:06
6th= Jennie Tayefi   W35 00:00:06
6th= Edward Leyland FALL B10 00:00:06
6th= Jack Boothman UPCH B8 00:00:06
6th= Alan Jordan IND M45 00:00:06
6th= Martin Bell DEE M55 00:00:06
6th= Alfie Wadbrook-McLay BRID B10 00:00:06
6th= Jacob Tarbatt BRID B10 00:00:06
6th= Aidan Rooza FALL B8 00:00:06
30th= Joseph Herbert FALL B11 00:00:07
30th= Amelia Collins FALL G11 00:00:07
30th= Pauly-D Jones DEE M50 00:00:07
30th= Kyra Kennedy BRID G7 00:00:07
30th= Evie Eddie FALL G9 00:00:07
30th= Colin Lynch   M50 00:00:07
30th= John Allan CDLH B10 00:00:07
30th= Danish Rajkumar MT B7 00:00:07
30th= Evan Bray MT B7 00:00:07
30th= James Lancaster MKT B6 00:00:07
30th= William McGeehan BRID B7 00:00:07
30th= Hugo Douglas FALL B7 00:00:07
30th= Rowan Borrow CDLH B11 00:00:07
30th= Tom Sheilds MT B10 00:00:07
30th= Paul Shannon DEE M60 00:00:07
30th= Cahan O'Driscoll BIRK B13 00:00:07
30th= Arthur Beare MT B13 00:00:07
30th= Andrew Collins   B8 00:00:07
30th= Isla Barnes BIRK G9 00:00:07
30th= Catriona Beynon FALL G8 00:00:07
30th= Emma Kyd FALL G9 00:00:07
30th= Nathan Herbert FALL B10 00:00:07
30th= Adrian Thiemicke DEE M50 00:00:07
53rd= Jos Barfoot CDLH B12 00:00:08
53rd= David Whieldon DEE M50 00:00:08
53rd= Elliot Barlow CDLH B9 00:00:08
53rd= Samuel Geary BRID B8 00:00:08
53rd= Caleb Hampton CHES B10 00:00:08
53rd= Alexander Nash BRID B8 00:00:08
53rd= Evie Johnstone CCOE G6 00:00:08
53rd= Maisy Rogers STBR G7 00:00:08
53rd= Oliver Eddie FALL B7 00:00:08
53rd= Davina Jordan IND W45 00:00:08
53rd= Bethany Long MKT G5 00:00:08
53rd= Hannah Jodrell CCOE G5 00:00:08
53rd= Joy Irvine DEE W60 00:00:08
53rd= Sebastian Richmond BIRK B8 00:00:08
53rd= Amanda Vel FALL G12 00:00:08
53rd= Rosie Harding CHES G6 00:00:08
53rd= Oliver Roome IND M20 00:00:08
53rd= Storm Woodward BIRK G7 00:00:08
53rd= Nathan Williams MT B10 00:00:08
53rd= Sam Flores-Sorensen MKT B6 00:00:08
53rd= Elizabeth Jackson DEE W55 00:00:08
53rd= Alex Goldman MT B8 00:00:08
75th= Alain Kyd   M45 00:00:09
75th= David Bowden CCOE B6 00:00:09
75th= Howard Chatwin-Wray FALL B7 00:00:09
75th= Isla Thomson STBR G7 00:00:09
75th= Willow Ellis-Jones BIRK G7 00:00:09
75th= Hayden Barker BRID B7 00:00:09
75th= Anna Davies STBR G7 00:00:09
75th= Harry Staines MT B8 00:00:09
75th= Michelle Liang BIRK G7 00:00:09
75th= Conrad Baker BIRK B7 00:00:09
75th= Murray Cowan BIRK B7 00:00:09
75th= Martin & Jessica & Olivia Boothman IND M35 00:00:09
75th= Amy Johnson FALL G7 00:00:09
75th= Matthew Sparks-Welsh FALL B11 00:00:09
75th= Terry Burke   M60 00:00:09
75th= Ellia Blundell CDLH G9 00:00:09
75th= William Cunliffe MT B8 00:00:09
75th= John Collins   M50 00:00:09
75th= Aden Husseyn BIRK B12 00:00:09
75th= Nick Beare IND M50 00:00:09
75th= James Smith DEE M70 00:00:09
96th= Alfie Finney MT B7 00:00:10
96th= Kirsty Beynon MDOC W10 00:00:10
96th= John Evans DEE M80 00:00:10
96th= Hemanth Bheemireddy MT B10 00:00:10
96th= Amy Yesildal STBR G6 00:00:10
96th= Katherine Rushworth FALL G13 00:00:10
96th= Will Hindley FALL B8 00:00:10
96th= Emily Pownall BIRK G9 00:00:10
96th= Fiona Baines DEE W45 00:00:10
96th= Nathanael Hampton CHES B8 00:00:10
96th= Erin Lancaster MKT G3 00:00:10
96th= Eleanor Clare CCOE G6 00:00:10
96th= Lewis Smith CCOE B6 00:00:10
96th= Thomas Cunliffe MT B10 00:00:10
96th= Phoebe Arnold MKT G4 00:00:10
111th= Louise Butcher   W45 00:00:11
111th= Carmel Burke IND W50 00:00:11
111th= Aakash Muraleetharan MT B7 00:00:11
111th= Sonia Challender   W40 00:00:11
115th= Solomon Hampton CHES B4 00:00:12
115th= Amelia Harding CHES G5 00:00:12
115th= Eloise Colwell CCOE G5 00:00:12
115th= Evie Robinson CCOE G6 00:00:12
115th= Gracie Hole MKT G4 00:00:12
115th= Bryony Elliott-Jones STBR G6 00:00:12
121st= Lucy Herbert FALL G9 00:00:13
121st= Ingeborg Buschmann IND W55 00:00:13
121st= Izzy Horncastle MKT G5 00:00:13
124th= Josh Sikdar MT B7 00:00:14
124th= Seren Challender IND W8 00:00:14
126th= Wilfred Ince FALL B7 00:00:15
126th= Diane Hawkes IND W50 00:00:15
126th= Ben Turner BRID B7 00:00:15
126th= Anwen Pritchard CCOE G5 00:00:15
130th= Harry Buxton FALL B13 00:00:17
130th= Adam Leyland FALL B8 00:00:17
130th= Laura Livingstone FALL G8 00:00:17
130th= Benjamin Siriwardena FALL B8 00:00:17
134th William Stanley MT B6 00:00:19
135th David Poole MT B7 00:00:20
136th Giulia Bitti DEE W21 00:00:21
137th= Cian Tayefi IND B4 00:00:26
137th= Roxanna Tayefi IND W6 00:00:26
139th James Foster MT B7 00:00:31
140th Isla Hunter STBR G6 00:02:32
141st Sean Eccles BRID B8 00:03:03
142nd James Bird CCOE B2 00:07:18