Summer League, 2005

Final Scores

 

Event abbreviations | Summer League Rules
DEE Results | DEE Events
| Deeside Home page

 

Junior Ladies B

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Smithard, Zoe W14 DEE 600      100 100 100 100 100   100     96 100  
 

Junior Ladies C

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Owens, Eleanor W14 DEE 441    100 80 93 68         0 0 100    
2 Schorah, Bethany W14 DEE 364                100 79   26 59 100  
3 Benson, Nia W14 DEE 300      100     100     100          
4 Vokes, Zoe W12 DEE 293      94   100     84     15      
 

Junior Ladies E

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Elmes, Helen W10 DEE 484              100   24 100   100 60 100
2 Schorah, Bethay W14 DEE 273      100   100 73                
 

Junior Ladies F

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Calow, Beatrix W12 DEE 600    100 100 94 100 71 100   100         100
2 Leopold-James, Sabrina W9 STRIC 346      81 87 84 94                
3 Cronin, Chloe W10 STRIC 289      88 65 81 55                
4 Cooke, Samantha W8 STRIC 265    90 42 77   56                
5 Zugwai, Zugwai W11 STRIC 241      76 65   100                
6 Chavasse, Naomi W10 DEE 230      70     69     91          
7 Imran, Irsa W11 STRIC 224      97 41   86                
8 Campbell, Molisha W9 STRIC 132      41   39 52                
9 Lu, Rebecca W8 STRIC 98    5     37 56                
 

Junior Men A

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Schorah, David M18 DEE 600      100 100 100 100   100 100     100    
2 Vokes, Matthew M14 DEE 437      80 57   61   92       78 69  
3 Smithard, Christopher M16 DEE 430      89 74 74 93             100  
 

Junior Men B

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Nicholson, John M16 DEE 600    100 100 85 100 100         71 100   100
2 Beasant, Michael M12 DEE 299        100     100       99      
 

Junior Men C

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Chavasse, Aidan M12 DEE 274      100     74     100          
 

Junior Men E

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Owens, Christopher M12 DEE 599      99   100 100 71   73 100 100     100
2 Vokes, Philip M9 DEE 376            97         79 100 100  
 

Junior Men F

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Kemp, Matthew M12 DEE 600        100 97 100 100   100     100 100  
2 Calow, Edward M9 DEE 552      96 84 88 25 77   84 100   80 73 100
3 Pickering, Sean M10 DEE 537      83 96 94 75 95         94 0  
4 Robinson, Nathan M9 STRIC 250      64 58 100 28                
5 Neyu, Gabriel M8 STRIC 219      67 69   83                
6 Pal, Hetesh M9 STRIC 189      72   52 65                
7 Chavasse, Lachlan M10 DEE 182      65     60     57          
8 Neyu, Abraham M11 STRIC 181      63 94   24                
9 Prunty, Stephen M8 STRIC 145      45 20 80                  
 

Open Ladies A

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Hughes, Elizabeth W18 DEE 479    100 100   100             100 79  
 

Senior Ladies B

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Richmond, Susan W21 DEE 300          100 100     100          
 

Senior Ladies C

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Moody, Pat W45 DEE 555    100 55 100 100   100         100    
2 Hills, Sheila W60 DEE 329    56 49   53 79       23     39 53
3 Deakin, Jenny W21 DEE 232            69 79         81 3  
 

Senior Men A

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Sleigh, Peter M40 DEE 600    100 99 100   100   100 100     100 100  
2 O'Donoghue, Mark M35 DEE 539      63 69   67 100 99 86 79   83   92
3 Coppock, Simon M40 DEE 395                  78 100   47 79 91
4 Giddis, Clive M40 DEE 278              84   94         100
5 Murphy, Neil M40 DEE 262    90   90               82    
6 Hughes, Jonathan M20 DEE 188    76   48   64                
 

Senior Men B

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Black, Andy M35 DEE 600    100 89 62 100 100       100 78 100 100 100
2 Palmer, Tim M40 DEE 562      94 68 94 99 100         93 82  
 

Veteran Ladies B

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Calow, Sian W40 DEE 583    100 85 66 100 100 88   58   95 100   67
2 Murphy, Margaret W55 DEE 393      71 58     42   55   67 56 86  
3 Moody, Pat W45 DEE 353                  53 100     100 100
4 Campbell, Sarah W40 DEE 299      100       100   99          
5 Smithard, Pauline W50 DEE 245        78         72     95    
6 Hurrell, Ann W50 DEE 122      37 0 42   43       0      
 

Veteran Men A

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Schorah, Noel M45 DEE 599      100 87 100   98 99 100 100   100    
2 Woods, Mike M45 DEE 569    100 75   77     100 97     86 86 100
3 Potter, Peter M45 DEE 492    84 81 71 66 82 67 82 92       56 43
4 Statham, Martin M45 DEE 457      73 79 49     89 85     82    
5 Smithard, Mike M55 DEE 386          91   100   95       100  
6 Owens, Peter M45 DEE 343    58 41 30 8 53     50 61   63   58
7 Payne, Andy M50 DEE 207          73 65     69          
8 Wilcox, C M50 DEE 183        58 43       82          
9 Stead, William M45 DEE 168          46       68     54    
10 Kutarski, Paul M50 DEE 126      30 0         40 56        
 

Veteran Men B

Events
Pos Name Class Club Score    TEGG EATN LINM BIGC EAST RUNC LYME DELE BRER PENY MARB ARRO ALDE
1 Thomas, Gwyn M55 DEE 586        100 100   100 100 86       100  
2 Sutton, Graham M50 DEE 556      100 87 38 86     92 76   91 50 100
3 Hall, Norman M55 DEE 544    100 96 85           100 66 97    
4 Lindsell, Roy M60 DEE 537    68 98 81 98 73   72 100   87      
5 Nicholson, Paul M50 DEE 519    94 92 83 47 97     56   52 97    
6 Murphy, Dennis M55 DEE 516      91 79   92 92   75   62 87 74  
7 Calow, Chris M50 DEE 505    63 89 70 90 83 72       59 78 85 80
8 Chambers, Barry M50 DEE 499        69   83 78 75 76     100   87
9 Round, Mike M50 DEE 498      64       81 48 88   59 94 82 89
10 Gilmartin, Ian M45 DEE 465      80   79   72 60 64   32 89 71 74
11 Hills, Peter M60 DEE 447    66 78   97 59       70     58 77
12 Elmes, Bob M60 DEE 435    63 84           59 95   76 41 58
13 Hughes, Rick M50 DEE 381        78     87       65 89 62  
14 Harper, Terry M65 DEE 379      99 96   100     84          
15 May, Barry M60 DEE 376    7 88 19   40 80   60         89
16 Mulloch, Alan M55 DEE 375      94 91   96           94    
=17 Platts, Alan M45 DEE 325      85     84     26   36 94    
=17 Stead, William M45 DEE 325      96 78   85         66      
19 Edwards, Peter M65 DEE 311      78 60       44 69     60    
20 Sherwood, John M55 DEE 283    68             75   49 91    
21 Padget, John M60 DEE 248        82   88         78      
22 Murphy, Tim M50 DEE 235      87     94 54              
23 Tilston, Robin M65 DEE 82        25 26       31          

Top of page

List of Events and Abbreviations

Event No.
Abreviation
Full Name
1
TEGG
Teggs Nose
2
EATN
Eaton Park
3
LINM
Delamere Linmere
4
BIGC
Big Covert
5
EAST
Eastham
6
RUNC
Runcorn Town Park
7
LYME
Lyme Park
8
DELE
Delamere
9
BRER
Brereton Heath
10
PENY
Pen-y-Cloddiau
11
MARB
Marbury
12
ARRO
Arrowe Park
13
ALDE
Alderley Edge

Top of page

Results Compiled by P D Hills on 25/08/05
Produced by Galoppen Meister 2.4       Copyright 1997-2003 Ian M. Hills