skip navigation

Cheshire and Merseyside Schools Orienteering League 2018 - 2019

Individual Rankings

Individual B7 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Johnathan Bendrey CHES1007 840 - 1035 1193 1348 4416
2 Benjamin Siriwardena FALL1050 400 325 701 665 812 2578
3 Aidan Rooza FALL1048 399 504 595 640 734 2473
4 Jacob Shanahan UPCH1011 496 379 560 554 479 2089
5 Alexander Nash BRID1012 272 249 372 427 402 1473
6 Keshav Genesh FALL1060 - 260 389 403 406 1458
7 Samuel Geary BRID1021 263 241 - 560 301 1365
8 Nathanael Hampton CHES1008 367 - 379 399 0 1145
9 Joseph Roxby BRID1017 - 259 274 223 277 1033
10 Archie Jefferies CDLH1017 139 206 225 - 461 1031
11 Alex Goldman MT1016 0 - - 367 - 367
12 Harry Staines MT1018 0 - - 365 0 365
13 Ben Cuthbertson BIRK1010 - - - 343 - 343
14 Adam Leyland FALL1035 - 252 - - - 252
15 Adam Herbert FALL1026 211 - - - - 211
16 Darwin Cole FALL1015 0 206 - - - 206
17= Henry Hodgkinson FALL1065 - - 0 - - 0
17= James Randall MT1017 0 - - - 0 0
17= William Cunliffe MT1015 0 - - - 0 0
Individual G7 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Catriona Beynon FALL1007 0 444 777 809 736 2766
2 Libby Hudson UPCH1010 482 553 - 409 774 2218
3 Caitlin Pearson FALL1040 498 383 564 388 470 1920
4 Lucy Hughes BRID1018 388 348 479 429 531 1827
5 Frankie Wadbrook-McLay BRID1008 353 558 363 460 - 1734
6 Natascha Bramwell BRID1022 - 305 477 409 436 1627
7 Holly Rose Mallon CHES1006 243 249 399 371 - 1262
8 Holly Walker CDLH1015 129 - 264 335 421 1149
9 Laura Livingstone FALL1063 - - 510 - 487 997
10 Cara Pybus BRID1019 348 394 - - - 742
11 Emily Sparks-Welsh FALL1064 - - 564 - - 564
12 Isabella Wood BIRK1012 - - - 485 0 485
13 Evelyn McAlpine BRID1020 - 441 - - - 441
14 Emily Unsworth BRID1024 - - - - 419 419
15 Holly Bunn STBR1012 391 - - - - 391
16 Rosie Reed FALL1046 0 - - - - 0
Individual B8 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Freddie Kingsland STBR1009 825 1000 889 1000 - 3714
2 Tom Whieldon UPCH1001 489 750 750 668 813 2981
3 Connor Ireland UPCH1002 429 0 695 750 750 2624
4 Justin Bell UPCH1004 0 500 673 691 679 2543
5 William Chandler FALL1013 514 0 620 476 704 2314
6 Caleb Riley FALL1047 379 689 689 440 - 2197
7 Elliot Barlow CDLH1003 283 490 - 606 469 1848
8 Tom Gywther UPCH1003 395 - 444 410 500 1749
9 Oliver Dennis FALL1018 - 448 728 - 569 1745
10 George Crowder CHES1004 500 205 - 311 459 1475
11 Henry Christian BIRK1005 - 296 366 458 0 1120
12 George Ramscar FALL1044 - 460 591 - - 1051
13 Ted Williams UPCH1006 293 216 - - - 509
14 Josh Wareham BRID1003 343 - - - - 343
15 Owen Griffiths BIRK1006 - - 310 - - 310
16 Cameron Blundell BRID1001 284 - - - - 284
17 Jacob Williams BIRK1008 - 0 248 - 0 248
18 Hadin Sghir MT1014 119 - - - - 119
19 Adam Cousins MT1013 0 - - - - 0
Individual G8 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Isla Barnes BIRK1004 - 713 633 703 441 2490
2 Lucy Davies FALL1017 419 346 452 503 531 1905
3 Emma Kyd FALL1032 225 400 433 328 521 1682
4 Grace Edwards BRID1015 238 325 307 441 452 1525
5 Evie Eddie FALL1021 0 0 452 503 531 1486
6 Ellia Blundell CDLH1004 115 218 - 284 357 974
7 Megan Upton CDLH1018 - - - 311 419 730
8 Isabelle Barton FALL1004 423 - - - - 423
9 Constance Mowforth FALL1037 - 346 - - - 346
10 Eden Klemperer CHES1005 - - 318 - - 318
11 Ottilie Hill BIRK1009 - - 295 - - 295
12 Hayley Slack FALL1051 204 - - - - 204
Individual B9 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Oliver Thomason FALL1054 498 755 779 746 854 3134
2 Nathan Herbert FALL1028 659 726 799 683 590 2867
3 Jack Wheelhouse BRID1009 - 569 740 723 524 2556
4 Jacob Tarbatt BRID1010 515 548 770 659 471 2492
5 John Allan CDLH1001 173 - 584 543 463 1763
6 Caleb Hampton CHES1002 439 - 313 339 653 1744
7 Alfie Wadbrook-McLay BRID1007 415 368 579 0 - 1362
8 Hugo Ryan CDLH1012 300 478 - - 495 1273
9 Edward Leyland FALL1036 - 0 529 633 0 1162
10 Ben Middleton CDLH1011 181 - 0 525 424 1130
11= Nathan Williams MT1012 515 - - - 530 1045
11= Will Gillespie MT1011 216 - - 410 419 1045
13 Hemanth Bheemireddy MT1007 204 - - 375 463 1042
14 Thomas Cunliffe MT1009 451 - - - 525 976
15 Matthew Ledger BRID1006 451 501 - - 0 952
16 Luca Crolla CDLH1006 - 0 - 500 - 500
17 Buckley Loftus MT1006 375 - - 0 0 375
18= George Humphreys FALL1061 - 0 - - - 0
18= Jack Griffiths KNSC1003 - - 0 - - 0
18= Maxwell Shannon CDLH1016 - 0 - - - 0
Individual G9 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Lauren Smith FALL1052 475 - 652 659 819 2605
2 Ruby Walsh BRID1005 - 399 442 487 - 1328
3 Maddie Bunn STBR1003 512 - - 661 - 1173
4 Hannah Drummond CHES1003 190 - - - - 190
Individual B10 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Joseph Herbert FALL1027 - 575 933 1100 939 3547
2 Matthew Sparks-Welsh FALL1062 - 441 435 1009 890 2775
3 Henry Bayliss FALL1006 517 - 719 600 542 2378
4 Thomas Lees CDLH1009 551 405 695 - 655 2306
5 Rowan Borrow CDLH1005 525 416 - 658 664 2263
6 Taylor Nettleton BLH1003 - - 330 276 460 1066
7 Jonathan Randall MT1008 0 - - - 440 440
8 Jake Williams BRID1011 0 - - - - 0
Individual G10 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Amelia Collins FALL1016 584 510 795 - 625 2514
2 Johannah Crowder CHES1001 256 329 391 305 435 1460
3 Helen Marshall BLH1001 - - 350 418 0 768
4 Ruby Burnham FALL1010 - 0 0 383 - 383
5 Amy Upton CDLH1014 - - - - 328 328
Individual B11 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Benjamin Kyd FALL1031 880 1100 1100 - 1100 4180
2 Alex Bell UPCH1005 803 757 880 - 880 3320
3 Aden Husseyn BIRK1002 - 418 605 537 581 2141
4 Simon Lawrence BIRK1003 - - 805 670 594 2069
5 Alexander Pegg FALL1041 - 607 638 - 795 2040
6 Kyle Allan FALL1002 458 0 516 572 493 2039
7 Jos Barfoot CDLH1002 - 495 - 639 611 1745
8 Oliver Smyth FALL1053 - 937 - - - 937
Individual G11 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Emma Weaver HELS1001 - 919 961 1044 705 3629
2 Bethan Jordan FALL1030 881 870 761 913 769 3433
Individual B12 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Arthur Beare MT1004 983 719 0 838 903 3443
2 Joshua Stapleton CDLH1013 923 - 758 765 812 3258
3 Harry Buxton FALL1011 381 456 545 499 437 1937
4 Philip Wood STBR1001 626 739 - - - 1365
5 Euan Tarpey MT1003 - - - 438 0 438
Individual G12 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Ailsa Hay FALL1025 424 444 537 - 462 1867
2 Katherine Rushworth FALL1049 - 433 516 411 383 1743
3 Lucy McDonald CDLH1010 607 - - 0 - 607
4 Ellie Pilkington FALL1042 307 0 - - - 307
Individual B13 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Harry Brown FALL1009 1000 - 705 854 926 3485
2 Rory Allen FALL1003 641 856 857 870 843 3426
3 Frederick Clitheroe FALL1014 522 440 - 509 526 1997
4 Harry Kerr MT1001 609 - - 503 609 1721
5 Curtis Rodway UPCH1008 125 - 354 308 258 1045
6 Ray Win MT1002 502 - - - 505 1007
Individual G13 Ranking
  Name SL ID* Calderstones Hightown Marbury Erddig Little Budworth Total Points#
1 Hannah Hateley SJDE1001 - - 1070 1100 - 2170
2 Nomi Fischer FALL1022 521 - 659 - - 1180
3 Zoe Dunn FALL1020 - 382 - - - 382

* - Schools League Membership Number. # - Only the best 4 Event Scores count towards the total.

Contacts

For further information, contact the League Co-ordinator

Edward Jones () (tel: 07810 505616)