...return to index

B - L including LV40, LV50

17.0km 288m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Lucinda Lamb Delamere Spartans L 01:23:15 00:00:38
2nd Liz Turner Penny Lane Striders L 01:28:50 00:00:58
3rd Tracy Entwistle Warrington Road Runners LV40 01:29:35 00:00:37
4th Bree Sutliffe Chester Triathlon Club LV40 01:29:39 00:00:48
5th Carolyn Stamper-Clark Delamere Spartans LV40 01:30:00 00:00:35
6th Julie Webb Pensby Runners LV50 01:30:26 00:00:39
7th Liz Whitfield Spectrum Striders L 01:31:05 00:00:48
8th Ali Lewis Pensby Runners LV40 01:33:00 00:00:35
9th Carole Harrison Altrincham & District AC LV50 01:34:17 00:00:33
10th Jayne McGrath Pensby Runners LV40 01:35:24 00:00:40
11th Jo Irvin Unattached L 01:35:25 00:00:41
12th Germaine Holmes Lymm Runners LV40 01:35:39 00:00:55
13th Zoe Roberts Unattached L 01:37:07 00:00:47
14th Jane Ward Razzer's Runners LV50 01:41:20 00:00:54
15th Zoe Pearse Wallasey AC L 01:41:25 00:00:53
16th Sharon Samson Penny Lane Striders L 01:41:26 00:01:03
17th Sian Sinnott Unattached L 01:43:16 00:00:47
18th Michele Hardwick Helsby RC L 01:44:57 00:01:06
19th Debbie Smith Delamere Spartans LV40 01:45:01 00:00:40
20th Debbie Read Helsby RC LV50 01:45:14 00:00:38
21st Carrie Bray Unattached LV40 01:45:33 00:00:47
22nd Wendy Smith South Cheshire Harriers LV40 01:46:26 00:00:53
23rd Claire Chapman Weaver Warriors LV40 01:47:40 00:00:46
24th Emma Nunnerley Lymm Runners LV40 01:48:09 00:00:49
25th Suzanne Fletcher Helsby RC L 01:48:21 00:00:43
26th Linda Statham Warrington Road Runners LV40 01:48:57 00:00:45
27th= Clare Mallon West Cheshire AC LV40 01:49:29 00:01:08
27th= Claudia Pagoulatou Pensby Runners LV40 01:49:29 00:00:56
29th Gill Collen Warrington Road Runners LV50 01:49:59 00:00:45
30th Jacqui Moore Unattached LV40 01:50:04 00:00:54
31st Simone Norris Tattenhall Runners L 01:50:07 00:00:49
32nd Sarah Salomon Unattached L 01:50:22 00:00:47
33rd= Catherine Lawrence Unattached L 01:50:25 00:00:45
33rd= Sarah Matzen Northwich Running Club L 01:50:25 00:00:47
35th Melanie Bradley Northwich Running Club LV40 01:50:42 00:00:49
36th Sue Buck Helsby RC LV40 01:50:52 00:00:50
37th Jo Owen Trail Tuesday L 01:51:18 00:01:10
38th Debbie Moreton Vale Royal AC LV40 01:51:39 00:00:50
39th Lisa Fothergill Lymm Runners L 01:52:10 00:00:52
40th Lisa Meadows Vale Royal AC LV40 01:53:00 00:00:52
41st Maria Brockway Deeside Orienteering Club LV50 01:53:24 00:00:52
42nd Jane Ashley Unattached LV40 01:53:47 00:00:50
43rd Sue Jennings Razzer's Runners LV50 01:53:57 00:00:52
44th Ruth Rigden Unattached LV50 01:55:24 00:00:50
45th Mel Beamish Unattached L 01:55:56 00:00:50
46th Rebecca Coote South Cheshire Harriers LV40 01:56:53 00:00:49
47th Nicola Simmons Texercise LV40 01:58:07 00:01:11
48th Hannah Rayfield Chester Triathlon Club LV40 01:58:13 00:01:18
49th Amanda Mercer Unattached LV40 01:59:10 00:00:53
50th Sarah Meyers Penny Lane Striders L 01:59:39 00:00:54
51st Lorraine McFaul West Cheshire AC LV50 02:00:15 00:00:47
52nd Anne Darlington Eryri Orienteers LV50 02:03:24 00:01:14
53rd Mel Minton Northwich Running Club LV40 02:04:39 00:00:43
54th Kate Wakefield Warrington Road Runners LV50 02:05:41 00:01:27
55th Sue Holmes Delamere Spartans LV40 02:06:32 00:01:30
56th Jo Kemp Davenham Running Buddies LV50 02:07:20 00:01:12
57th Sarah McGarr Unattached LV40 02:07:43 00:01:07
58th Sue Holmes Razzer's Runners LV40 02:08:11 00:01:25
59th Sue Cash Unattached LV50 02:09:56 00:01:27
60th Sarah Brumfitt Unattached LV40 02:10:32 00:01:28
61st Karen Thomas Northwich Running Club LV40 02:13:28 00:01:20
62nd Caroline Jones Northwich Running Club LV50 02:13:38 00:01:19
63rd Victoria Hennessey Lymm Runners LV40 02:14:41 00:00:54
64th Rachel Henderson Lymm Runners LV40 02:14:52 00:00:50
65th Catherine Cuthbert Wallasey AC LV40 02:15:34 00:01:25
66th Louise Fury Run in Wirral LV40 02:15:36 00:00:49
67th= Marion Burrows Unattached LV40 02:17:43 00:00:59
67th= Samantha Enderby South Cheshire Harriers LV40 02:17:43 00:01:01
69th Anne Rouse Unattached LV50 02:18:18 00:01:06
70th Carol Bowen Trail Tuesday LV50 02:20:04 00:00:50
71st Marie Davies Razzer's Runners LV40 02:20:19 00:01:05
72nd Sharron Jones Northwich Running Club LV40 02:20:30 00:00:57
73rd Zoe Dixon Razzer's Runners LV40 02:20:34 00:00:57
74th Emma Foster Northwich Running Club L 02:20:45 00:00:59
75th Vicki Wilcox Northwich Running Club LV40 02:20:58 00:00:52
76th Jennifer Beech Razzer's Runners L 02:21:00 00:00:56
77th Sam Lambert Razzer's Runners LV40 02:23:01 00:00:59
78th Emma Scammell Lymm Runners LV40 02:23:33 00:01:00
79th Christine Knight Lymm Runners LV50 02:23:34 00:01:00
80th Louise Worthington Unattached LV50 02:24:54 00:01:30
81st Helen Nicholls Trail Tuesday L 02:28:33 00:01:04
82nd Jen Riley Trail Tuesday L 02:28:38 00:00:55
83rd Bobbie Hickman Trentham RC LV40 02:28:41 00:00:54
84th Patricia Hargreaves Michelin AC LV50 02:33:02 00:00:58
85th Melisa Blunt Blythe Bridge RC LV50 02:33:03 00:00:59
86th Julie James Plodders Runcorn LV40 02:35:17 00:01:19
87th Elena Jones Lymm Runners LV40 02:39:36 00:00:52
88th Louise Grantham Lymm Runners LV50 02:39:37 00:00:54
89th Diane Backler Lymm Runners LV50 02:39:43 00:00:50
90th Ashlin Corinaldi Razzer's Runners LV40 02:42:01 00:01:07
91st Kirsty Jennings Razzer's Runners LV40 02:42:05 00:00:58
92nd Karen Rutherford Razzer's Runners LV40 02:42:06 00:01:00
dnf Leah Binns Delamere Spartans L   00:01:30

B - LV40

17.0km 288m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Tracy Entwistle Warrington Road Runners LV40 01:29:35 00:00:37
2nd Bree Sutliffe Chester Triathlon Club LV40 01:29:39 00:00:48
3rd Carolyn Stamper-Clark Delamere Spartans LV40 01:30:00 00:00:35
4th Ali Lewis Pensby Runners LV40 01:33:00 00:00:35
5th Jayne McGrath Pensby Runners LV40 01:35:24 00:00:40
6th Germaine Holmes Lymm Runners LV40 01:35:39 00:00:55
7th Debbie Smith Delamere Spartans LV40 01:45:01 00:00:40
8th Carrie Bray Unattached LV40 01:45:33 00:00:47
9th Wendy Smith South Cheshire Harriers LV40 01:46:26 00:00:53
10th Claire Chapman Weaver Warriors LV40 01:47:40 00:00:46
11th Emma Nunnerley Lymm Runners LV40 01:48:09 00:00:49
12th Linda Statham Warrington Road Runners LV40 01:48:57 00:00:45
13th= Clare Mallon West Cheshire AC LV40 01:49:29 00:01:08
13th= Claudia Pagoulatou Pensby Runners LV40 01:49:29 00:00:56
15th Jacqui Moore Unattached LV40 01:50:04 00:00:54
16th Melanie Bradley Northwich Running Club LV40 01:50:42 00:00:49
17th Sue Buck Helsby RC LV40 01:50:52 00:00:50
18th Debbie Moreton Vale Royal AC LV40 01:51:39 00:00:50
19th Lisa Meadows Vale Royal AC LV40 01:53:00 00:00:52
20th Jane Ashley Unattached LV40 01:53:47 00:00:50
21st Rebecca Coote South Cheshire Harriers LV40 01:56:53 00:00:49
22nd Nicola Simmons Texercise LV40 01:58:07 00:01:11
23rd Hannah Rayfield Chester Triathlon Club LV40 01:58:13 00:01:18
24th Amanda Mercer Unattached LV40 01:59:10 00:00:53
25th Mel Minton Northwich Running Club LV40 02:04:39 00:00:43
26th Sue Holmes Delamere Spartans LV40 02:06:32 00:01:30
27th Sarah McGarr Unattached LV40 02:07:43 00:01:07
28th Sue Holmes Razzer's Runners LV40 02:08:11 00:01:25
29th Sarah Brumfitt Unattached LV40 02:10:32 00:01:28
30th Karen Thomas Northwich Running Club LV40 02:13:28 00:01:20
31st Victoria Hennessey Lymm Runners LV40 02:14:41 00:00:54
32nd Rachel Henderson Lymm Runners LV40 02:14:52 00:00:50
33rd Catherine Cuthbert Wallasey AC LV40 02:15:34 00:01:25
34th Louise Fury Run in Wirral LV40 02:15:36 00:00:49
35th= Marion Burrows Unattached LV40 02:17:43 00:00:59
35th= Samantha Enderby South Cheshire Harriers LV40 02:17:43 00:01:01
37th Marie Davies Razzer's Runners LV40 02:20:19 00:01:05
38th Sharron Jones Northwich Running Club LV40 02:20:30 00:00:57
39th Zoe Dixon Razzer's Runners LV40 02:20:34 00:00:57
40th Vicki Wilcox Northwich Running Club LV40 02:20:58 00:00:52
41st Sam Lambert Razzer's Runners LV40 02:23:01 00:00:59
42nd Emma Scammell Lymm Runners LV40 02:23:33 00:01:00
43rd Bobbie Hickman Trentham RC LV40 02:28:41 00:00:54
44th Julie James Plodders Runcorn LV40 02:35:17 00:01:19
45th Elena Jones Lymm Runners LV40 02:39:36 00:00:52
46th Ashlin Corinaldi Razzer's Runners LV40 02:42:01 00:01:07
47th Kirsty Jennings Razzer's Runners LV40 02:42:05 00:00:58
48th Karen Rutherford Razzer's Runners LV40 02:42:06 00:01:00

B - LV50

17.0km 288m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Julie Webb Pensby Runners LV50 01:30:26 00:00:39
2nd Carole Harrison Altrincham & District AC LV50 01:34:17 00:00:33
3rd Jane Ward Razzer's Runners LV50 01:41:20 00:00:54
4th Debbie Read Helsby RC LV50 01:45:14 00:00:38
5th Gill Collen Warrington Road Runners LV50 01:49:59 00:00:45
6th Maria Brockway Deeside Orienteering Club LV50 01:53:24 00:00:52
7th Sue Jennings Razzer's Runners LV50 01:53:57 00:00:52
8th Ruth Rigden Unattached LV50 01:55:24 00:00:50
9th Lorraine McFaul West Cheshire AC LV50 02:00:15 00:00:47
10th Anne Darlington Eryri Orienteers LV50 02:03:24 00:01:14
11th Kate Wakefield Warrington Road Runners LV50 02:05:41 00:01:27
12th Jo Kemp Davenham Running Buddies LV50 02:07:20 00:01:12
13th Sue Cash Unattached LV50 02:09:56 00:01:27
14th Caroline Jones Northwich Running Club LV50 02:13:38 00:01:19
15th Anne Rouse Unattached LV50 02:18:18 00:01:06
16th Carol Bowen Trail Tuesday LV50 02:20:04 00:00:50
17th Christine Knight Lymm Runners LV50 02:23:34 00:01:00
18th Louise Worthington Unattached LV50 02:24:54 00:01:30
19th Patricia Hargreaves Michelin AC LV50 02:33:02 00:00:58
20th Melisa Blunt Blythe Bridge RC LV50 02:33:03 00:00:59
21st Louise Grantham Lymm Runners LV50 02:39:37 00:00:54
22nd Diane Backler Lymm Runners LV50 02:39:43 00:00:50

B - M including MV40, MV50, MV60

17.0km 288m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Chris Smithard Deeside Orienteering Club M 01:04:40 00:00:37
2nd Chris Collins Delamere Spartans M 01:13:30 00:00:35
3rd Lawrence Eccles Penny Lane Striders M 01:14:00 00:00:31
4th Daniel Loftus Unattached M 01:14:18 00:00:27
5th Ben Fletcher Helsby RC MV40 01:15:02 00:00:38
6th Paul Littler Unattached M 01:16:23 00:00:52
7th Iain Wedge Tattenhall Runners MV40 01:17:00 00:00:26
8th Philip Tysoe Mornington Chasers RC M 01:17:22 00:00:32
9th Daniel Peers Spectrum Striders M 01:18:22 00:00:31
10th Chris Millington Spectrum Striders MV40 01:21:02 00:00:24
11th= Pete Ackerley Warrington Road Runners MV40 01:22:00 00:00:35
11th= Richard Hankins Helsby RC MV40 01:22:00 00:00:30
13th Stuart Atkinson Delamere Spartans MV40 01:22:10 00:00:30
14th Joe Cavanagh Vale Royal AC MV40 01:22:58 00:00:35
15th Michael Hazel Unattached M 01:23:07 00:00:37
16th Stephen McNicholas Penny Lane Striders MV50 01:23:51 00:00:28
17th Craig Connor Tattenhall Runners M 01:24:18 00:00:47
18th Peter Pickwell Altrincham & District AC MV60 01:24:48 00:00:34
19th Paul Shannon Deeside Orienteering Club MV50 01:24:56 00:00:42
20th Mike Houghton Spectrum Striders MV40 01:25:00 00:00:29
21st Chris Gibbs Wirral AC MV50 01:25:40 00:00:35
22nd Dave Ainsworth Altrincham & District AC MV50 01:25:44 00:00:34
23rd Simone Capponi Penny Lane Striders MV40 01:26:13 00:00:40
24th Philip Mason Harrogate Harriers & AC MV50 01:26:49 00:00:40
25th Graham Harrison Altrincham & District AC MV50 01:26:50 00:00:42
26th Karl Williams Buckley Runners MV40 01:26:58 00:00:37
27th= Jonny Amery Northwich Running Club M 01:28:16 00:00:33
27th= Mark Reading Unattached MV40 01:28:16 00:00:39
29th Harry Michalas Unattached M 01:28:40 00:00:52
30th Jeff Adams Pensby Runners MV60 01:28:53 00:00:38
31st Mel Cragg Unattached MV50 01:28:59 00:00:43
32nd Andrew Biddle Penny Lane Striders MV40 01:29:05 00:00:40
33rd Jim Dawson Lymm Runners MV50 01:30:11 00:01:07
34th Jim Haddock Warrington Road Runners MV40 01:31:20 00:00:42
35th Russ Platt Warrington Road Runners MV50 01:31:27 00:01:12
36th Steve Nokes Warrington Road Runners M 01:31:41 00:00:38
37th Jon Hawker Delamere Spartans MV50 01:31:42 00:00:51
38th Andy Garnett Spectrum Striders MV60 01:33:01 00:00:45
39th Iain Wood Chester Triathlon Club MV50 01:33:19 00:01:15
40th Julian Spencer Spectrum Striders MV50 01:33:52 00:00:47
41st Will Magee Warrington Road Runners M 01:33:56 00:00:27
42nd Paul Davies Unattached MV40 01:34:17 00:00:32
43rd Stephen Entwistle Unattached MV50 01:34:55 00:00:44
44th Tim Holloway Delamere Spartans MV50 01:35:07 00:00:48
45th Tony Man Penny Lane Striders MV40 01:35:18 00:00:40
46th Tommy Burke Penny Lane Striders MV60 01:38:04 00:00:32
47th Chris Griffiths Vale Royal AC MV50 01:38:54 00:00:46
48th Tim Wright Razzer's Runners MV50 01:38:55 00:00:41
49th Peter McAleavey Pensby Runners MV50 01:39:12 00:01:00
50th Keith Falconer Unattached MV50 01:40:02 00:00:44
51st Joe Sparkman Lymm Runners M 01:40:51 00:00:43
52nd Eric Gibson Pensby Runners MV50 01:41:00 00:00:39
53rd Brad Ehlen Northwich Running Club MV40 01:41:11 00:00:38
54th Lee Farrar Unattached MV40 01:42:16 00:01:01
55th James Huggins Buckley Runners MV40 01:43:02 00:00:45
56th Stephen Stanaway Unattached MV40 01:43:46 00:00:34
57th Simon Stockman Warrington Road Runners MV40 01:44:36 00:00:37
58th Mike Beamish Unattached MV40 01:44:46 00:00:48
59th Lance Boseley Tattenhall Runners MV50 01:44:50 00:00:53
60th Dave Ashcroft Warrington Road Runners MV50 01:45:12 00:00:38
61st Matthew Brown Unattached MV50 01:45:20 00:00:55
62nd John Jennings Ellesmere Port RC MV50 01:45:32 00:00:36
63rd Daniel Williams Unattached MV40 01:47:24 00:00:56
64th Jose Perez Lymm Runners MV40 01:47:33 00:00:49
65th Liam Wilkinson Warrington Road Runners M 01:47:55 00:00:49
66th Gordon Thorley Unattached MV60 01:48:03 00:00:53
67th Neil Harrison Chester Triathlon Club MV40 01:48:43 00:00:43
68th Cameron Falconer Unattached M 01:50:29 00:00:58
69th Thomas Williams Tattenhall Runners MV40 01:50:51 00:00:39
70th John Croall Lymm Runners MV50 01:50:58 00:01:12
71st Gavin Reeves Wrexham Amateur AC MV40 01:51:31 00:01:01
72nd Dave Thompson Spectrum Striders MV50 01:52:05 00:00:44
73rd Andy Rushworth Delamere Spartans M 01:52:16 00:00:56
74th Mike Holloway Unattached MV40 01:52:29 00:00:52
75th David Press Chester Triathlon Club MV60 01:52:55 00:00:54
76th John Daniels Unattached MV60 01:53:20 00:00:44
77th Paul Green Unattached MV50 01:53:25 00:00:49
78th Ian Holmes Unattached MV40 01:54:35 00:00:36
79th Pauly-D Jones Deeside Orienteering Club MV50 01:55:34 00:00:55
80th Stuart Greenall Northwich Running Club MV50 01:55:51 00:00:48
81st Andy O'Connor Unattached MV50 01:56:05 00:00:51
82nd Anthony Brockway Deeside Orienteering Club MV50 01:57:15 00:01:21
83rd John Baldacchino Razzer's Runners MV40 02:00:10 00:00:45
84th Michael Purcell Deeside Orienteering Club MV60 02:00:44 00:01:29
85th Greg Smith Unattached M 02:01:02 00:01:30
86th Pete Connolly Chester Triathlon Club MV40 02:05:50 00:00:51
87th Dave Mcadam Doubletree By Hilton MV60 02:05:55 00:00:48
88th Philip Rouse Unattached MV50 02:15:11 00:01:30
89th Gerry Cummins Tattenhall Runners MV40 02:16:35 00:00:44
90th Bryan Forth Warrington Road Runners MV40 02:17:59 00:00:51
91st Paul Smith Trail Tuesday MV50 02:19:56 00:00:59
92nd Michael Stewart Unattached MV40 02:25:50 00:01:30

B - MV40

17.0km 288m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Ben Fletcher Helsby RC MV40 01:15:02 00:00:38
2nd Iain Wedge Tattenhall Runners MV40 01:17:00 00:00:26
3rd Chris Millington Spectrum Striders MV40 01:21:02 00:00:24
4th= Richard Hankins Helsby RC MV40 01:22:00 00:00:30
4th= Pete Ackerley Warrington Road Runners MV40 01:22:00 00:00:35
6th Stuart Atkinson Delamere Spartans MV40 01:22:10 00:00:30
7th Joe Cavanagh Vale Royal AC MV40 01:22:58 00:00:35
8th Mike Houghton Spectrum Striders MV40 01:25:00 00:00:29
9th Simone Capponi Penny Lane Striders MV40 01:26:13 00:00:40
10th Karl Williams Buckley Runners MV40 01:26:58 00:00:37
11th Mark Reading Unattached MV40 01:28:16 00:00:39
12th Andrew Biddle Penny Lane Striders MV40 01:29:05 00:00:40
13th Jim Haddock Warrington Road Runners MV40 01:31:20 00:00:42
14th Paul Davies Unattached MV40 01:34:17 00:00:32
15th Tony Man Penny Lane Striders MV40 01:35:18 00:00:40
16th Brad Ehlen Northwich Running Club MV40 01:41:11 00:00:38
17th Lee Farrar Unattached MV40 01:42:16 00:01:01
18th James Huggins Buckley Runners MV40 01:43:02 00:00:45
19th Stephen Stanaway Unattached MV40 01:43:46 00:00:34
20th Simon Stockman Warrington Road Runners MV40 01:44:36 00:00:37
21st Mike Beamish Unattached MV40 01:44:46 00:00:48
22nd Daniel Williams Unattached MV40 01:47:24 00:00:56
23rd Jose Perez Lymm Runners MV40 01:47:33 00:00:49
24th Neil Harrison Chester Triathlon Club MV40 01:48:43 00:00:43
25th Thomas Williams Tattenhall Runners MV40 01:50:51 00:00:39
26th Gavin Reeves Wrexham Amateur AC MV40 01:51:31 00:01:01
27th Mike Holloway Unattached MV40 01:52:29 00:00:52
28th Ian Holmes Unattached MV40 01:54:35 00:00:36
29th John Baldacchino Razzer's Runners MV40 02:00:10 00:00:45
30th Pete Connolly Chester Triathlon Club MV40 02:05:50 00:00:51
31st Gerry Cummins Tattenhall Runners MV40 02:16:35 00:00:44
32nd Bryan Forth Warrington Road Runners MV40 02:17:59 00:00:51
33rd Michael Stewart Unattached MV40 02:25:50 00:01:30

B - MV50

17.0km 288m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Stephen McNicholas Penny Lane Striders MV50 01:23:51 00:00:28
2nd Paul Shannon Deeside Orienteering Club MV50 01:24:56 00:00:42
3rd Chris Gibbs Wirral AC MV50 01:25:40 00:00:35
4th Dave Ainsworth Altrincham & District AC MV50 01:25:44 00:00:34
5th Philip Mason Harrogate Harriers & AC MV50 01:26:49 00:00:40
6th Graham Harrison Altrincham & District AC MV50 01:26:50 00:00:42
7th Mel Cragg Unattached MV50 01:28:59 00:00:43
8th Jim Dawson Lymm Runners MV50 01:30:11 00:01:07
9th Russ Platt Warrington Road Runners MV50 01:31:27 00:01:12
10th Jon Hawker Delamere Spartans MV50 01:31:42 00:00:51
11th Iain Wood Chester Triathlon Club MV50 01:33:19 00:01:15
12th Julian Spencer Spectrum Striders MV50 01:33:52 00:00:47
13th Stephen Entwistle Unattached MV50 01:34:55 00:00:44
14th Tim Holloway Delamere Spartans MV50 01:35:07 00:00:48
15th Chris Griffiths Vale Royal AC MV50 01:38:54 00:00:46
16th Tim Wright Razzer's Runners MV50 01:38:55 00:00:41
17th Peter McAleavey Pensby Runners MV50 01:39:12 00:01:00
18th Keith Falconer Unattached MV50 01:40:02 00:00:44
19th Eric Gibson Pensby Runners MV50 01:41:00 00:00:39
20th Lance Boseley Tattenhall Runners MV50 01:44:50 00:00:53
21st Dave Ashcroft Warrington Road Runners MV50 01:45:12 00:00:38
22nd Matthew Brown Unattached MV50 01:45:20 00:00:55
23rd John Jennings Ellesmere Port RC MV50 01:45:32 00:00:36
24th John Croall Lymm Runners MV50 01:50:58 00:01:12
25th Dave Thompson Spectrum Striders MV50 01:52:05 00:00:44
26th Paul Green Unattached MV50 01:53:25 00:00:49
27th Pauly-D Jones Deeside Orienteering Club MV50 01:55:34 00:00:55
28th Stuart Greenall Northwich Running Club MV50 01:55:51 00:00:48
29th Andy O'Connor Unattached MV50 01:56:05 00:00:51
30th Anthony Brockway Deeside Orienteering Club MV50 01:57:15 00:01:21
31st Philip Rouse Unattached MV50 02:15:11 00:01:30
32nd Paul Smith Trail Tuesday MV50 02:19:56 00:00:59

B - MV60

17.0km 288m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Peter Pickwell Altrincham & District AC MV60 01:24:48 00:00:34
2nd Jeff Adams Pensby Runners MV60 01:28:53 00:00:38
3rd Andy Garnett Spectrum Striders MV60 01:33:01 00:00:45
4th Tommy Burke Penny Lane Striders MV60 01:38:04 00:00:32
5th Gordon Thorley Unattached MV60 01:48:03 00:00:53
6th David Press Chester Triathlon Club MV60 01:52:55 00:00:54
7th John Daniels Unattached MV60 01:53:20 00:00:44
8th Michael Purcell Deeside Orienteering Club MV60 02:00:44 00:01:29
9th Dave Mcadam Doubletree By Hilton MV60 02:05:55 00:00:48