Results for Delamere East NWNL - 08 Feb 2020

...return to index

Course Results

Blue

Results

4.8km 80m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Thomas Fellbaum MDOC M21 33:08  
2nd Kristof Nowicki WRE M35 40:57 +7:49
3rd Jack Wright LOC M21 41:02 +7:54
4th Duncan Harris DEE M50 44:43 +11:35
5th Jon Hateley DEE M55 46:23 +13:15
6th Jordan Larne DEE M35 48:30 +15:22
7th John Embrey DEE M60 49:44 +16:36
8th Cerys Manning MDOC W21 50:46 +17:38
9th David Gray MDOC M40 53:03 +19:55
10th Mark Seddon SELOC M55 56:03 +22:55
11th Iain Bell DEE M55 56:38 +23:30
12th Steve Wilson SELOC M45 57:41 +24:33
13th Pauly-D Jones DEE M55 58:52 +25:44
Blue standard time 58:52
14th Alice Fellbaum   W21 60:56 +27:48
15th Tim Martland MDOC M55 62:40 +29:32
16th David McCann MDOC M55 66:20 +33:12
17th Roy McGregor SROC M50 67:44 +34:36
18th Diane Jacks WRE W50 71:41 +38:33
19th Chris Rostron MDOC M70 72:23 +39:15
20th Maggie Hateley DEE W55 72:31 +39:23
21st Kevan Latham SELOC M60 78:36 +45:28
22nd Sian Calow SROC W55 96:36 +63:28
23rd Richard Edwards PFO M55 101:47 +68:39
24th Paul Shannon DEE M60 102:03 +68:55
25th Ian Weaver DEE M55 105:53 +72:45

Green

Results

3.875km 65m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Simon Filmore LOC M60 48:11  
2nd Graham Capper LOC M60 49:47 +1:36
3rd Charlotte Somers-Cocks LOC W60 57:10 +8:59
4th John Kewley MDOC M55 57:27 +9:16
5th Chris Roberts SROC M60 60:35 +12:24
6th Joseph Murphy SROC M55 60:54 +12:43
7th Eddie Speak MDOC M65 61:59 +13:48
8th Sarah Bayliss WRE W50 62:11 +14:00
9th Andrew Smith MDOC M45 62:33 +14:22
10th Derek Fryer LOC M65 64:36 +16:25
11th Stephen Richards SELOC M65 65:21 +17:10
12th Anthony Brockway DEE M60 65:57 +17:46
13th Jacqueline Embrey DEE W60 66:44 +18:33
14th Alison Fryer MDOC W21 67:47 +19:36
Green standard time 72:17
15th Juliet Bentley SROC W50 75:58 +27:47
16th Stephen Bingham MDOC M60 77:42 +29:31
17th John Britton MDOC M65 80:12 +32:01
18th Christopher Murray DEE M21 82:00 +33:49
19th Chris Kemp DEE M65 84:21 +36:10
20th Fintan Douglas DEE M21 87:24 +39:13
21st Jane McCann MDOC W50 88:34 +40:23
  Paul Ferguson SROC M65 m11  

Orange

Results

2.575km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Elaine Sutton DEE W50 29:53  
2nd= RIchard Thompson IND M21 36:57 +7:04
2nd= Amy Majumdar DEE W40 36:57 +7:04
4th Barry Chambers DEE M65 39:17 +9:24
Orange standard time 44:50